Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

ΟΜΗΡΟΣ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ 3-0, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ

Την πρώτη μας νίκη εντός έδρας και την δεύτερη νίκη μας στο πρωτάθλημα γιορτάζουμε σήμερα απέναντι στον ΛΑΙΛΑΠΑ .
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την υπεροχή , είχε ευκαιρίες με καλλίτερη αυτή του Μαλαματένιου στο 30΄  όπου μετά από πάσα"πάρε-βάλε" του Ψαρούδη, από ευνοϊκή θέση και τον τερματοφύλακα εκτός,  έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως και από τις αλλαγές του προπονητή , ο ΟΜΗΡΟΣ ανέβασε απόδοση, έκλεισε τον αντίπαλο στα "καρέ"του, έκανε φάσεις  και ήταν πια φανερό ότι το γκολ είναι θέμα χρόνου.
Στο 55΄ φάουλ του Σωτηράκη από δεξιά , κεφαλιά του Αγορή και 1-0.
Στο 65΄ ήταν η σειρά του Μαντασά να εκτελέσει φάουλ από αριστερά αυτή την φορά, καλοτραβηγμένο και αυτό, κεφαλιά του Κούτικα ( πρώτος σκορερ του ΟΜΗΡΟΥ με 3 γκολ) και 2-0. Στο 75΄ πολύ ωραία ξεφεύγει ο ταχύτατος Κοκοκύρης από δεξιά που στην γραμμή του άουτ σεντράρει στον Μαντασά που καραδοκούσε στην μικρή περιοχή και 3-0.
ΟΜΗΡΟΣ
Πουλάκης, Μπουγιούκας, Κούτικας ( 82΄ Γαλίτης), Κούτσουρας, Πάρρος ( 46΄ Μαντασάς), Αγορής, Μεντόζης, Μαλαματένιος ( 46΄Κοκοκύρης), Βασιλάκης και Ψαρούδης. Στην 18άδα ακόμα οι Τσαλίκης, Τζούμας, Αμύγδαλος και Κορώνης.
Ο επόμενος αγώνας  στο Φαφαλιείο ¨με τον ΛΕΟΝΤΑ την Κυριακή 13/11 και ώρα 15:00.