Κυριακή 3 Απριλίου 2022

MΠAΣΚΕΤ ΙΩΝΕΣ - ΟΜΗΡΟΣ 70-60 ΠΑΡΑΤΑΣΗ ( 55-55 ΚΑΝ. ΑΓΩΝΑΣ)

Τη δεύτερη ήττα γνωρίσαμε χθες βράδυ στο κλειστό της Χίου από τους Πολύ καλούς ΙΩΝΕΣ  του τελευταίου πεντάλεπτου και της παράτασης. Σον αγώνα μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο κυριαρχούσαν:  η δύναμη, οι σφιχτές άμυνες, η νευρικότητα  και η αστοχία εκατέρωθεν. Μπαίνοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι εύκολα θα επικρατούσαμε αφού στο 36 είμαστε μπροστά 10 πόντοι ( 49-39) , τότε όμως ξύπνησαν οι αντίπαλοι, με ευστοχία σχεδόν 100%    ροκάνισαν την διαφορά με τρίποντο δε στο τελευταίο δευτερόλεπτο του κανονικού αγώνα έφεραν το ''ματς΄΄  στην παράταση  55-55. Στην παράταση ο αγώνας συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και έληξε  70-60  , οι ΙΩΝΕΣ κάλυψαν την διαφορά του πρώτου αγώνα (64-58).

Δεκάλεπτα:14-13,09-08,11-15,21-19, 15-5

ΙΩΝΕΣ (Λαγός ) :Καλαθας 2 ,Σερεπας 3 (1) Σκουφαρας 15(3) Κελογλου, Ντούλης Αλεξάκης 23(4τρ)Ντιμπρα 4 ,Σουσουρης ,Λάμπρου ,Καιτης 19(2) Κοτανιδης 4

ΟΜΗΡΟΣ(Βολικακης ) :Μπλέτσος ,Γιαννοπουλος 11,Τζώρτζης 10(2) Βογιατζης 18(2) ,Φεγγουδάκης 3(1) Παρμενιδης 3,Μακριδης 4,Κωνσταντίνου, Σιμιτσακης 5, Φουντουλάκος 5 , Χαμετης 1, Πετροπαναγος

Προβλήθηκε από Odiss Makridis στις 19 Μαρτίου 2022 - 10:07 μ.μ.