Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΗΡΟΣ - ΑΤΛΑΣ 3-1

Ένας καλός ''ΟΜΗΡΟΣ΄΄ δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα , στον χθεσινό φιλικό αγώνα που έγινε στο χωριό, να επιβληθεί του ΑΤΛΑ Νεοχωρίου με 3-1. Ο αγώνας ήταν καλός με ωραίες φάσεις , δοκάρια και αρκετές  ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, κυρίως από  την ομάδα μας.                                                                                                                                                       Τα γκολ:  1-0 στο 20΄ ( 2 ημίχρονα από 35 λεπτά)  καλοκτυπημένο κόρνερ από αριστερά του Χούτα, σκοράρει με ωραία κεφαλιά ο προωθημένος Κοντός Σκρ. /  2-0 στο 40΄ όταν ο Ψαρούδης Ι. Μ. τροφοδότεί  δεξιά τον Ψαρούδη Ι.Γ. , αστραπιαία κούρσα του μικρού, σουτ και γκολ μέσα από την περιοχή. / 2-1 , Στο 45΄ μείωσαν οι φιλοξενούμενοι από κοντά μετά από αναστάτωση στην περιοχή του ΟΜΗΡΟΥ./  3-1 στο 55΄ . Μαγικά ο Ψαρούδης Ι.Μ. τροφοδοτεί τον Σταυρινούδη αριστερά που ελευθερώνεται με θαυμαστή προσποίηση και σκοράρει από το ύψος της περιοχής με ωραίο σούτ.

ΟΜΗΡΟΣ( Μοντιάδης) Ανδρεάδης Γ., Χαλκιάς Μαρ., Βουρνούς Μιχ., ., Κοντός Σωκρ., Χαλίλι  Ριγκ.,  Τσαλδάρης Άκης, Χούτα Χ., Σταυρινούδης Σωτ.,  Ψαρούδης Ι.Γ., Χαλίλι Ρεν.,και Ισλαμάϊ Φ. Έπαιξαν ακόμα οι :  Οι Ψαρούδης Ι.Μ., Καραβάτας Μ., Κόκκινος Δ., Κατενίδης Β., Δαφνίτης Π., Δαφνίτης Αλ., Κοντός Ν. Ξενάκης Αλ. και Κερίμης Θ.

Ο αγώνας ήταν ο ορισμός του φιλικού  συγχαρητήρια στον ΑΤΛΑ για το ΄΄ ευ αγωνίζεσθε ΄΄ και του ευχόμαστε καλή συνέχεια.