Πέμπτη 30 Μαρτίου 2023

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΟΜΗΡΟΣ - ΠΥΡΣΟΣ 60 - 67

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν τον αγώνα εις μνήμη του πρόσφατα άδικα εκλιπόντος  Νίκου Κατσού  χορηγού του παρελθόντος στην ομάδα μας, Καλό Παράδεισο Νίκο!

Στον αγώνα τώρα:  Ήταν ''ντέρμπυ ΄΄ μέχρι το 25  λεπτό , το σκορ εναλλασσόταν 2-3 πόντους διαφορά πότε η ομάδα μας μπροστά πότε οι αντίπαλοι. Τα 10 επόμενα λεπτά ήταν του ΟΜΗΡΟΥ που έδειξε το καλό του πρόσωπο και προηγήθηκε ακόμα και με 11 πόντους 5 λεπτά πριν λήξη το παιχνίδι . Τα τελευταία 5 λεπτά όμως λες και κάποιος γύρισε έναν διακόπτη και ομάδα μας κάθισε  ενώ  ο ΠΥΡΣΟΣ αντίθετα ανέκαμψε ,κάλυψε την διαφορά και κατάφερε να πάρει το παιχνίδι με 7 πόντους .

Δεκάλεπτα: 12-14,  12-10,  21-15,  15-28

Όμηρος(Γανιάρης) Κωστακίδης 14(4), Κουρτάκης 3, Βασιλικός, Σύλλας, Πιτσάκης, Βαρκάρης 5(1),Κοκκοκύρης 6, Μακρίδης 22, Λιτσάκης 1, Χιωτάκης 9(1), Κωνσταντίνου, Ανωγιαννάκης