Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου 2023

Όμηρος Καλλιμασιάς-Πυρσός 61-58. Πρόκριση στην ημιτελική φάση του κυπέλλου για τον Όμηρο.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση ο Όμηρος κατάφερε να νικήσει τον Πυρσό με 61-58 και να πανηγυρίσει την πρόκριση στην ημιτελική φάση του κυπέλου Χίου. Ο αγώνας που έγινε σήμερα Τετάρτη 6/12/23 στο κλειστό γήπεδο στα Καμπόχωρα ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο σκορ και ωραίο παιχνίδι σε άμυνα και σε επίθεση και από τις δύο ομάδες.

Η ομάδα μας βρέθηκε μάλιστα ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα να χάνει με διαφορά τεσσάρων πόντων ωστόσο τόσο οι παίκτες όσο και ο προπονητής δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ και να  στείλουν το ματς στην παράταση.( Κ.Δ 46-46) στην οποία πλέον ο Όμηρος με ανεβασμένη ψυχολογία είχε το πάνω χέρι και κατάφερε να πανηγυρίσει αυτήν την τεράστια νίκη-πρόκριση.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες και στον προπονητή της ομάδας μας !!!

Ομηρος-Πυρσός 61-58 (46-46καν.διαρκεια)

Δεκάλεπτα: 15-14, 08-06, 15-16, 08-10, 15-12

Ομηρος(Γανιάρης)Γανιάρης Μ, Βασιλάκης 4(1), Βασιλικός,  Βασιλειάδης, Βαγιανος 4, Παιδουσης 6, Ματθαιάκης, Μακριδης 15, Κοκοκυρης 6(2), Χιωτάκης 21, Κωνσταντίνου 5,  Φωτακίδης