Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΜΗΡΟΣ - ΝΟΘ 77-36

Άνετα ο ΟΜΗΡΟΣ  τον ΝΟΘ : 77-36

Την τρίτη του νίκη σε τέσσερα παιχνίδια πέτυχε σήμερα στα Καμπόχωρα ο Όμηρος Καλλιμασιάς απέναντι στον ΝΟΘ με 77-36 και έτσι εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.
Οι παίκτες του Μπόλια μπήκαν δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου με σφιχτή άμυνα κατάφεραν να δεχτούν το πρώτο καλάθι από τον ΝΟΘ μετά από 8 λεπτά παιχνιδιού με το σκορ να δείχνει 17-0. Οι παίκτες του Παΐδα στο 2ο δεκάλεπτο προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να μειώσουν λίγο τη διαφορά που στο τέλος του ημιχρόνου έμεινε στο 32-19. Στη συνέχεια το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, με τον Όμηρο να πετυχαίνει εύκολα καλάθια μετά από αιφνιδιασμούς και να μεγαλώνει συνεχώς τη διαφορά που σταμάτησε στο τελικό +41. Για τους νικητές Λεγάτος και Στακιάς σημείωσαν τους περισσότερους πόντους για την ομάδα τους, ενώ για τον ΝΟΘ ο Κακάτσιος μόνο σημείωσε διψήφιο αριθμό πόντων.
Τα δεκάλεπτα: 20-04, 12-15, 31-06, 14-11
ΟΜΗΡΟΣ (Μπόλιας-Λουκάς): Φεγγουδάκης 7, Ανδρεάδης 2, Χορμοβας 6, Λεγάτος 25(1), Μυλιόρδος 1, Μακρίδης 4, Ζηλανακης, Νακοπουλος 6, Φουντουλακος 4, Γανιαρης, Στακιας 22
ΝΟΘ (Νομικός-Παΐδας): Παπαδοπουλος, Βαβακας 2, Ζαφειριου 3, Μενδωνης 2, Κακατσιος 10, Γιαννουλας, Καλαμαρης 3(1), Απέσσος 2, Ταβλαριδης 5, Μπουσης 6, Μπακλης 3
 Από "sportschios"
H ομάδα μας με  1 αγώνα περισσότερο από ΒΑΟΛ ΚΑΙ  2 αγώνες από τους ΙΩΝΕΣ προηγείται στην βαθμολογία του πρωταθλήματος  με 7 βαθμούς.
Ο επόμενος αγώνας πρωταθλήματος στο Βούρειο με τον ΒΑΟΛ στις 8/12
Ενώ στις 28/11 στα Καμπόχωρα  θα διεξαχθεί ο προημητελικός αγώνας κυπέλλου ΟΜΗΡΟΣ-ΑΙΓΕΑΣ