Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΟΜΗΡΟΣ - ΠΥΡΓΟΣ 0-2, ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ.

"ΟΜΗΡΟΣ" 2015-2016 μια στο καρφί και μια στο πέταλο.
Σήμερα έλαχε να  φάει την σφυριά το πέταλο για άλλη μια φορά.

Ο ΠΥΡΓΟΣ  πέτυχε  το 0-1 στο πρώτο λεπτό του αγώνα με την βοήθεια και του ανέμου, στην συνέχεια  είχε την υπεροχή για τα πρώτα 45 λεπτά, έκανε μάλιστα και μερικές καλές φάσεις ακόμα . Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι αντιστράφηκαν με την ομάδα μας να υπερέχει συνεχώς να κάνει φάσεις να κερδίζει το ένα κόρνερ πίσω από το άλλο αλλά  η μπάλα δεν έμπαινε στα αντίπαλα δίχτυα. Τελικά αντί να έρθει το γκολ για τον ΟΜΗΡΟ  στο 70΄ ήρθε αναπάντεχα για τον ΠΥΡΓΟ το 0-2. Ήταν ένα φάουλ  λίγο έξω από την μεγάλη μας περιοχή που κτυπήθηκε ωραία  , παρά τις προσπάθειες των αμυντικών μας ,μια λάθος κεφαλιά από κοντά δικού μας παίκτη  έφερε την μπάλα στα δίχτυα μας. Οι προσπάθειες των παικτών μας συνεχίστηκαν μέχρι το τέλος του αγώνα χωρίς αποτέλεσμα όμως.
ΟΜΗΡΟΣ :  Μαυρογιάννης Σ., Κοκκύρης Δ., Τσιριγώτης Μ., Γεροντιδάκης Κ., Κούτσουρας Δ., Παπαθανασόπουλος Γ., Κουφογιάννης Ι. ( 66΄Κούτικας Ι.), Σιέττος Ν., Πελαντής Σ., Μπογιατζής Α. ( 80΄Μουλάκης Α.), Μαγγίνας Θ. . Στην 18άδα ακόμα:  Κρουσουλούδης Δ., Συρρής Σ., Συρρής Α., Κούτσουρας Α., Σωτηράκης Ι.