Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ12 ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 4-3

Την δεύτερη νίκη του μας έφερε το παιδικό Κ12 μετά από έναν συναρπαστικό στην εξέλιξη αγώνα απέναντι στα παιδιά του ΗΡΑΚΛΗ την περασμένη Κυριακή 2/12 στο Δημοτικό στάδιο Χίου ( Μεζάρι) Στα πρώτα λεπτά του αγώνα δεχτήκαμε 2 γκολ . Σιγά σιγά οι μικροί ποδοσφαιριστές μας ανέκαμψαν και το τέλος του ημιχρόνου μας βρήκε 2-2 με ένα γκολ του Κοντού και ένα του Μαρτίν.(Οι αγώνες του Κ12 διαρκούν 2 ημίχρονα από 30 λεπτά). Στο 40΄του αγώνα η ομάδα μας έκανε την ανατροπή με γκολ του Δηλαβέρη.3-2. Οι αντίπαλοι ισοφάρισαν στο 45΄ αλλά τα παιδιά μας δεν είχαν πει τη  τελευταία λέξη, έτσι λίγο πριν την λήξη στο 58'  ο Κοντός ξανακτύπησε και πάλι, από μακρυά με ψηλοκρεμαστό σουτ έδωσε την νίκη στα παιδιά της κοινής ομάδας ΚΑΝΑΡΗ/ΟΜΗΡΟΥ 4-3!

ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ ( Ρυθιανός)
Κερίμης, Δηλαβέρης, Δαμαλάς, Τρύφωνας, Κοντός, Κλουβάκης, Μαρτίν,Γεωργίτσης , Παλάσκας και Αργυράκης.

Η νίκη  αυτή έφερε την ομάδα μας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μαζί με άλλες 4 ομάδες με 6 βαθμούς 9-8 στα γκολ
Επόμενος αγώνας με την ΠΑΧ σε ημερομηνία που δεν έχει καθοριστεί ακόμα.