Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ14 ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ/ΑΤΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 1-5

Για την δεύτερη αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος η κοινή παιδική ομάδα ΟΜΗΡΟΥ, ΗΡΑΚΛΗ και ΑΤΛΑ αν και έπαιξε αρκετά καλλίτερα από την προηγούμενη φορά δεν κατάφερε να αποφύγει άλλη μια βαριά ήττα από την ισχυρότερη αντίστοιχη πρώτη ομάδα του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ .

Φωτό: K Ζώης

Πως είδαν τον αγώνα από τον ΗΡΑΚΛΗ

''Για την 2η αγωνιστική της Κ-14 η ομάδας μας γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Πανιωνίου 1 με σκορ 1-5.
Βελτιωμένη από την προηγούμενη φορά αντισταθήκαμε μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου θα μπορούσαμε να έχουμε πετύχει και άλλα γκολ.
Σκορ ημιχρόνου 1-3.
Στην επανάληψη η ομάδα του Πανιωνίου ήταν καλύτερη με περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τής.
Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Σφήκας με πολύ ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Πρέπει να σημειωθεί ότι η φετινή κοινή ομάδα της Κ-14
(Όμηρος/Ηρακλής/Άτλας) , για να καταλήξουμε να έχουμε σωστή αριθμητικά αποστολή συμπληρώσαμε και από την Κ-12 με αρκετά παιδιά που είναι μικρότερα για την συγκεκριμένη κατηγορία.
Δόθηκε βέβαια η προτεραιότητα στο να γίνει η συμμετοχή στο πρωτάθλημα παρά να μείνουν πολλά παιδιά χωρίς αγωνιστική δράση.