Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2011

Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΣ

ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
1η αγων.: 8/10/2011  ΒΑΟΛ-ΟΜΗΡΟΣ  67-65.Σπουδαία εμφάνιση απ τους άνδρες μας στην έδρα του περσινού πρωταθλητή ΒΑΟΛ.Η εξαιρετική άμυνα και οι σωστές επιλογές στην επίθεση έφεραν την ομάδα μας να προηγείται με 14 πόντους στο ημίχρονο και 10 στο τέλος της 3ης περιόδου(41-51).Εντούτοις στην τελευταία περίοδο και ιδιαίτερα μετά την απόσυρση στο πάγκο με 4 φάουλ του καλύτερου μας επιθετικά παίχτη Αργ.Στάκια ,οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και έκλεψαν το παιχνίδι κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο με δίποντο του Μαν. Χατζηλάμπρου. Διακριθέντες όλοι οι αγωνιζόμενοι παίχτες μας με πρώτους τους Στακιά Αργ(22 π.) και τον νεοεμφανιζόμενο Χορμόβα Ν(16 π.)
2η αγων.: 15/10/2011  ΟΜΗΡΟΣ –ΦΟΒ  71-67.Η ομάδα μας αποδίδοντας καλό μπάσκετ μόνο στην 3η περίοδο πήρε μία αγχωτική αλλά και σημαντική νίκη απέναντι  σ’ έναν αξιόμαχο αντίπαλο. Πρώτοι σκόρερ μας και πάλι οι Στακιάς Αργ(25 π.) και Χορμόβας Ν      (16 π.) ενώ πολύ καλή εμφάνιση και απ τον Φεγγουδάκη Γ. (7 π.)
2η αγων.κυπέλλου : 22/10/2011  ΟΜΗΡΟΣ –Α.Σ ΛΙΘΙΟΥ 70-34. Εύκολο απόγευμα για την ομάδα μας μετά την ευνοϊκή κλήρωση με το Λιθί (ομάδα β’ κατηγορ.).Ο προπονητής μας Δ.Μπόλιας  είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες μας με την μικρότερη συμμετοχή ως τώρα στους αγώνες με 1ο σκόρερ τον έφηβο Ψαρούδη Κ(14 π.). Πολύ καλός επίσης και ο νεοαποχτηθείς έφηβος απ τον πρωταθλητή Σάμου Πολυκράτη,Φουντουλάκος Χρ(7 π).Στα θετικά του αγώνα η επανεμφάνιση του αθλητή μας Μοσχούρη Παν. ύστερα απ τον σοβαρό τραυματισμό του στο χέρι. Η πρόκριση στα ημιτελικά πλέον του θεσμού μας φέρνει αντιμέτωπους με την ομάδα του Αιγέα (11/11).
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (3η) : 29/10 (19:00) ΙΩΝΕΣ-ΟΜΗΡΟΣ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΙΟΥ.
ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :
1η αγων. : 1/10/2011 ΒΑΟΛ-ΟΜΗΡΟΣ 78-50 : Κάθε αρχή και δύσκολη! Η νεοσύστατη ομάδα μας  με αρκετές ελλείψεις δε μπόρεσε ν αντισταθεί  σ έναν ανώτερο αντίπαλο και φαβορί του πρωταθλήματος. Μόνος διασωθέντας ο Ψαρούδης Κ. με 31 πόντους.
2η αγων. : 12/10/2011 ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 92-43 : Ενθαρρυντική εμφάνιση απ τους εφήβους μας οι οποίοι συνέτριψαν τον αντίπαλο. Διακριθέντες οι Ψαρούδης Κ.(26 π.), Μαρδάς Κ. (18) , Φουντουλάκος Χρ. (16) και Κωνσταντίνου Δ.(14 π.)
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (3η) : ΚΥΡ 4/12 (12:00) ΝΗΡΕΑΣ-ΟΜΗΡΟΣ ΣΤΑ ΚΑΡΔΑΜΥΛΑ.