Κυριακή 28 Μαΐου 2017

ΟΜΗΡΟΣ - ΒΑΟΛ 69-76 ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΒΑΟΛ

Έτσι τελείωσε το πρωτάθλημα  στο μπάσκετ με την "τιμητική"  συμμετοχή της ομάδας μας στους τελικούς. Χθες το βράδυ στο κλειστό των Καμποχώρων χάσαμε με 69-76  ( 2-4 στις νίκες) και το πρωτάθλημα  στον ΒΑΟΛ.
Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τον ΟΜΗΡΟ με τον ΒΑΟΛ να παίρνει κεφάλι από τα πρώτα λεπτά. Οι παίκτες μας ισορρόπησαν στο δεύτερο δεκάλεπτο, στο τρίτο προηγήθηκαν ακόμα και με 10 πόντους αλλά οι αντίπαλοι πιο φρέσκοι στο τέταρτο πήραν την νίκη, έκαναν το 2-4 και σήκωσαν - άξια- την κούπα του πρωταθλητή.

Ομηρος-ΒΑΟΛ 69-76
Δεκάλεπτα : 17-25, 12-13, 22-06, 18-32
Όμηρος ( Δέδες) Μοσχούρης 5, Λαμπρινούδης 9, Γραικός, Καρούσης 3(1), Φεγουδάκης 2, Αλεξάκης 16(5), Μακρίδης 4, Τσουρής 23(2), Στρουμπάκης, Φουντουλάκος, Μενδώνης 4, Στακιάς 2
ΒΑΟΛ (Βούλικας) Ανδρουλάκης 13(2), Λύτρας 2, Τσιριγώτης 4, Σουλίκας 17(3), Κέλογλου 1, Καλαμάρης, Ναλμπάντης , Χατζηλάμπρου 29(2), Χριστοβασίλης , Αγγελής, Παπαδόπουλος, Τροβάς 10(1)