Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΜΗΡΟΣ 3-0

Άλλη μια ήττα για την ομάδα μας, αυτή τη φορά από τον πρωτοπόρο Ηρακλή στα Θυμιανά στα πλαίσια της δεκάτης εβδόμης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄Χίου.
     Η ομάδα μας ξεκίνησε με αμυντικούς προσανατολισμούς, κατάφερε να μην δεχτεί γκολ τα πρώτα 45 λεπτά παρά την σχετική πίεση που δέχτηκε. Στην αρχή της επανάληψης δεχτήκαμε ένα αναπάντεχο γκολ αφού το παιχνίδισμα της μπάλας με τον δυνατό άνεμο αδίκησε τον τερματοφύλακα μας σε μια διεκδίκηση στον αέρα , ενώ αντίθετα ευνόησε αντίπαλο επιθετικό που από κοντά σκοράρισε με κεφαλιά. Στην συνέχεια άνοιξε το παιχνίδι , απειλήσαμε αρκετές φορές αλλά δεχτήκαμε προς το τέλος του αγώνα άλλα δυο αναπάντεχα και τυχερά γκολ.  Απώλεια η αναγκαστική αλλαγή του Κυδωνάκη.Το τελικό 0-3 αδικεί  την εικόνα του αγώνα.
     Παρά την ήτα αυτή διατηρηθήκαμε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.
  ΟΜΗΡΟΣ
Λογοθέτης, Κοκοκύρης, Κυδωνάκης ( 46΄ Χαλίλι), Χαλκιάς, Κούτικας, Αγορής, Καϊτης, Θωμαϊδης, Πελαντής, Πίττικας και Μπατσάλας. Στην 18άδα ακόμα οι Κώστογλου, Μπογιατζής, Κοκολάκης και Ισλαμάϊ.
Επόμενος αγώνας στα Νένητα με τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ που κάνει κούρσα τετράδας στον β΄γύρο.