Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023

Πρωτάθλημα κ14. Κοινή ομάδα Ομήρου, Ηρακλή, Άτλα _ ΠΑΧ 3 . 5-2

Μία σπουδαία νίκη πέτυχε η κοινή ομάδα κ14 του Ομήρου του Ηρακλή και του Άτλα εναντίων της ΠΑΧ 3 το πρωί της  Κυριακής 5/11/2023  με σκορ 5-2 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κ14.

Από τα πρώτα λεπτά και σε όλη την διάρκεια τού αγώνα είμασταν καλύτεροι. Με σωστή κυκλοφορία και πολλά τρεξίματα δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο. Η ομάδα μας έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ και δεν άργησε να κάνει το 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και πέτυχε άλλα 4 τέρματα. Τα γκολ για την ομάδα μας τα πέτυχαν οι Πουργιαζος Κυριάκος , Ισλαμάϊ Αντ (2), Σφήκας Θοδ, Κλουμάσης Άλεξ.

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές τους για την νίκη και πολλά μπράβο στην  μοναδική κοπέλα της παρέας Σοφία Καμπούρη που έκανε το ντεμπούτο της με την ομάδα.

Επόμενος αγώνας με αντίπαλο την ομάδα της ΠΑΧ 2 το Σάββατο 18/11/2023 στις 11:30 στο γήπεδο των Θυμιανών.