Κυριακή 26 Απριλίου 2015

ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ/ΑΓΙΑΞ 1-2

Έπεσε η αυλαία του παιδικού πρωταθλήματος σήμερα.
Τα παιδιά μας μετά από ένα καλό αγώνα έχασαν στον  μικρό τελικό  από την Ολυμπιάδα/Άγιαξ με 2-1 και κατέκτησαν την 4η θέση. Το ημίχρονο έληξε με τους αντιπάλους προηγούμενους  1-0. Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου η ομάδα  μας κέρδισε πέναλτυ  που το εκτέλεσε εύστοχα ο Τζούμας Γ. και ισοφάρισε. Στην αμέσως επόμενη φάση η ομάδα της Ολυμπιάδας / Αγιαξ πέτυχε το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ παρά τις προσπάθειες των παιδιών μας.
Το πρωτάθλημα το πήρε η ομάδα της ΠΑΧ αφού κατέβαλε εύκολα στον τελικό την ομάδα του Κοφινά/ Ένωσης με 4-1.