Τετάρτη 6 Μαΐου 2015

ΟΜΗΡΟΣ - ΒΑΟΛ 59 - 57 ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

Η ιαχή : " Ο-Ο-ΟΜΗΡΟΣ"  ακόμα πιο δυνατή από τους πολυπληθείς φίλους που κατέκλυσαν απόψε , ακούστηκε και πάλι να δονεί το κλειστό γυμναστήριο των Καμποχώρων για άλλη μια φορά, εμψυχώνοντας  τους αθλητές μας για την τελική επικράτηση.
Πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά από 10 χρόνια από σήμερα η ομάδα μας αφού για δεύτερη συνεχή φορά νικήσαμε τον αντίπαλό μα. Η νίκη μας αυτή μας δίνει ένα προβάδισμα 3-1 στις νίκες , 4 χρειάζονται για να στεφθεί ο πρωταθλητής. Αυτό θα το προσπαθήσουμε το ερχόμενο Σάββατο 9/5 και ώρα 20:00 στην αίθουσα του "Βουρείου", στον τρίτο κατά σειρά αγώνα των τελικών.
<<Το 3-1 στις νίκες έκανε σήμερα ο Όμηρος, στο κατάμεστο Κλειστό Καμποχώρων, επικρατώντας σε ένα συγκλονηστικό ματς στο φινάλε επί του ΒΑΟΛ με 59-57. Οι παίκτες του Μπόλια ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 17-11, για να μειώσει ο ΒΑΟΛ και να φέρει το ματς στα ίσα στο ημίχρονο (27-27). Στην επανάληψη οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα, με νικητή τον Όμηρο, όπου χρειάζεται ακόμα μια νίκη για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλήματος στην Α” Ανδρών.
ΟΜΗΡΟΣ-ΒΑΟΛ 59-57
Δεκάλεπτα: 17-11, 10-16, 14-14, 18-16
ΟΜΗΡΟΣ (Μπολιας): Κοκοτας, Μοσχουρης 6, Λεγατος 6(1), Δοντας, Φεγκουδακης, Κουιμτζης 3, Μακρίδης 2, Τσουρης 16, Βερδης, Φουντουλακος 12(3), Χαμετης 1, Στακιας 13
ΒΑΟΛ (Βουλικας): Παπαγιαννάκης, Χιωτελλης, Τσιριγωτης 2, Σουλικας 8(1), Χατζηλαμπρου 32(5), Καλαμαρης 4, Νακοπουλος 2, Ζεστός 5(1), Καλιμανας 3(1), Μιχαλιος, Ντουλης, Σακελλαρης>>