Πέμπτη 12 Μαΐου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 4-0

Η σημερινη ομάδα, Όρθιοι Πίσω Φάνης Μπουζάνης προπονητής. Από αριστερά Αγορής, Κωνσταντίνου, Φράτζι, Σίνα, Κλουβάκης, Ρέππας, Παλάσκας, Κάργας Γιάννης, Κάργας Νίκος, Κοντός. Κάτω, Πολίτσης, Θλιβίτης, Μονιός και Ψαρούδης.

Μπροστά σε αρκετούς φιλάθλους, γονείς φίλους και συγγενείς των παιδιών έδωσε η προπαιδική ομάδα μας τον πρώτο της αγώνα με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ Θυμιανών.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος της ομάδας μας όπου είχε την πλήρη υπεροχή με απόδειξη τα 4 γκολ που πέτυχαν οι Θλιβίτης στο 3΄και στο 23΄ο Κάργας Γ. στο 8΄ και ο Φράτζι στο 17΄. Στο β΄ημίχρονο οι αντίπαλοι ισορρόπησαν το παιχνίδι , είχαν μερικές καλές στιγμές  που εσταμάτησαν μπροστά στην καλή μας άμυνα και στον πολύ καλό τερματοφύλακά μας ( Μονιό).  Ο προπονητής Φάνης Μπουζάνης χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες.
Άλλα αποτελέσματα στον όμιλό μας  ( εκτός από την ομάδσ μας συμμετέχουν ακόμ α ι: Καλαμωτή, Μικρασιατική, Βαρβάσιακός 1, ΠΑΧ 1 , ΠΑΧ 3 , Αναγέννηση και Ηρακλής)
Καλαμωτή - Μίκρα  0-3 α.α. ( αφού η Καλαμωτή ακύρωσε την συμμετοχή της)
Αναγέννηση ΠΑΧ 3  0-4.
Ο επόμενος αγώνας  με την ΠΑΧ1 την Δευτέρα 16/5 στις 18:15 στο δημοτικό στάδιο  Χίου .