Τετάρτη 18 Μαΐου 2016

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΜΗΡΟΣ - ΒΑΟΛ 74-78

Στο κατάμεστο κλειστό των Καμποχώρων από φίλους και των 2 ομάδων δεν κατάφερε ο ΟΜΗΡΟΣ μας να γευθεί για δεύτερη συνεχόμενη φορά την νίκη. Ο ΒΑΟΛ πιο διαβασμένος πήρε από πολύ νωρίς τα ηνία του αγώνα και κατάφερε να τα κρατήσει μέχρι το τέλος.
ΒΑΟΛ - ΟΜΗΡΟΣ 3-1 τώρα στις νίκες και έπεται συνέχεια.
''Στο κατάμεστο γήπεδο των Καμποχώρων πραγματοποιήθηκε ο 2ος τελικός για τα play-off  με νικητή νααναδεικνύεται ο ΒΑΟΛ που κερδίζει με 3-1 στις νίκες και χρειάζεται άλλη μια για να στεφθεί πρωταθλητής για το 2015-2016.
Στον αγώνα ο ΒΑΟΛ αιφνιδίασε τον Όμηρο και με μακρινά εύστοχα σουτ πέρασε μπροστά στο 1ο Δεκάλεπτο με 19-28 ενώ έφτασε και την διαφορά στου +14 στο 2ο Δεκάλεπτο για να κλείσει το ημίχρονο στο 37-47.Ο Όμηρος μείωσε την διαφορά στους +3, 53-56 στο 3ο Δεκάλεπτο με την μπάλα να πηγαίνει στους ψηλούς αλλά οι παίχτες του Βούλικα παλι με μακρινά σουτ ανέβασαν την διαφορά πάνω απο 10 πόντους ,στο τέλος οι παίχτες του Μπόλια έκαναν μια τελευταία προσπάθεια να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα αλλα δεν ευστόχησαν στα σουτ που τους δόθηκαν και ήρθε το τελικά 74-78.
ΟΜΗΡΟΣ-ΒΑΟΛ  74-78
Δεκάλεπτα:19-28,18-19,16-18,21-13
Ομηρος (Μπόλιας) Τριτάκης, Μοσχούρης 4, Αλεξάκης 4, Λαμπρινούδης 13(3), Φεγκουδάκης 4, Κουιμτζής 14, Μακρίδης, Τσουρής 29(2), Δοντάς, Φουντουλάκος , Μενδώνης 6, Στρουμπάκης
ΒΑΟΛ (Βούλικας) Αλεξανδράκης 17(1), Παπαγιαννάκης, Τσιριγώτης 1, Σουλίκας 15(2), Χιωτέλλης 3(1), Αγγελής, Καλαμάρης, Νακόπουλος, Καρανδρέας, Τροβάς 25(4), Χατζηλάμπρου 12(3), Κωσταντινάκος 5(1)''