Σάββατο 21 Αυγούστου 2010

Φοβερή εμφάνιση της Αναγέννησης

Σε ένα αγώνα που κύριο στοιχείο του ήταν ο δυνατός αέρας και οι δυνατές μονομαχίες, η Αναγέννηση Θολοποταμιού επιβλήθηκε 1-3 του Κανάρη, μέσα στο γήπεδο των Νενήτων. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κανάρης είχε την υπεροχή όμως η Αναγέννηση είχε τα γκολ και τις ευκαιρίες. Στο 18ο λεπτό ο Κώστας Σιταράς μετά από ωραίο μακρινό σουτ άνοιξε το σκόρ για τους φιλοξενούμενους. Στο 33' του αγώνα μετά από ωραία συνεργασία του Σκουφάρα Γιώργου και Ζαχαρίου Βαλάντη, ο τελευταίος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γιανούμης Ιωάννης. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε το ίδιο δυνατά με το πρώτο και στο 58ο λεπτό ο Κώστας Μαρδάς σημείωσε το τρίτο τέρμα της Αναγέννησης. Τα Νένητα μείωσαν στα τελευταία λεπτά της συνάντησης ύστερα από κόντρες στη άμυνα της Αναγέννησης.