Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Αναγέννηση-Ήφαιστος 3-1

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Αναγέννηση Θολοποταμίου το απόγευμα της Παρασκευής στο γήπεδο της Καλλιμασιάς με αντίπαλο τον Ήφαιστο. Σε ένα ωραίο παιχνίδι με ευκαιρίες εκατέρωθεν η Αναγγένηση κέρδισε την νίκη και τις εντυπώσεις για ακόμα μια φορά. Ο Ήφαιστος έδειξε ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα και ότι έχει τις δυνατότητες να πρωταγωνιστήσει στην β' κατηγορία. Στον αγωνιστικό τομέα τώρα, ο Ήφαιστος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, χωρίς να έχει όμως, κάποια σημαντική ευκαιρία. Η Αναγέννηση μετά το δεκαπεντάλεπτο άρχισε να παίρνει πρωτοβουλίες και να έχει την υπεροχή. Στο 20' ο νεοαποκτηθείς Δ. Καζάκος κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά και βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ηφαίστου και δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Μετά από δυο λεπτά ο Δ. Ψίλλος μοίρασε μια πολύ ωραία μπαλιά στον Κ. Μαρδά ο οποίος έκανε ωραίο κοντρόλ και πλάσαρε υποδειγματικά για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Το ημίχρονο έκλεισε με μια αποβολή για την Αναγέννηση. Ο Δ. Μακρίδης αποβλήθηκε ύστερα από αντιαθλητικό φάουλ στο αντίπαλο. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο κλειστό καθώς η Αναγέννηση έπαιζε με 10 παίκτες. Παρόλα αυτά μπήκαν δυο γκολ και ήταν εφικτό να σημειωθούν και άλλα. Στο 65ο λεπτό μετά από όμορφη αντεπίθεση η ομάδα του Ηφαίστου μείωσε το σκορ ύστερα από αυτογκόλ του αμυντικού της Αναγέννησης Κ. Μακρίδη. Το σκορ έκλεισε στο 72ο λεπτό ο μέσος της Αναγέννησης Ζαχαρίου Β. ύστερα από ωραίο ευθύβολο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Κλείνοντας θα θέλαμε να πούμε ότι η ομάδα του Ηφαίστου με την εμφάνιση της έδειξε ότι μπορεί να είναι από τις ομάδες που θα ανέβουν στην Α' τοπική κατηγορία και η Αναγέννηση ότι μπορεί να σταθεί επάξια στο δύσκολο φετινό πρωτάθλημα του Α' τοπικού. Ο χρόνος θα δείξει...Ευχόμαστε καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες.