ΟΜΗΡΟΣ - ΚΑΡΥΕΣ 1-0

ΜΙΜΗΣ ΓΙΟΒΑΝΑΚΗΣ
ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

ΤΟ ΤΡΕΝΟ  ΚΟΒΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ!
9 νίκες σε 9 συνεχόμενους αγώνες του πρωταθλήματος( μετράμε σαν νίκη τον αγώνα με τον Ατρόμητο)
Σίγουρα κάποια "ρεκόρ" σπάνε.....

ΟΜΗΡΟΣ - ΚΑΡΥΕΣ  1-0

Μία αγχωτική νίκη αλλά νίκη!

Τα σημεία αναφοράς του αγώνα:
1. Η  αναγκαστική αλλαγή του  Ι.Ψαρούδη  λόγω υποτροπής παλαιού τραυματισμού στο 15λεπτο.
 2.  Δυστυχώς σε σκληρό μαρκάρισμα αντιπάλου αμυντικού ο επιθετικός μας Θ.Πουλιός στο
      νοσοκομείο  ίσως με κάταγμα ποδιού, στό 17΄.
3. 2 αναγκαστικές  αλλαγές λόγω τραυματισμών για τις Καρυές  αργότερα γύρο στο 35-45΄.
4. Η ανοχή του διαιτητή στα σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων.
5. Η πολύ καλή σχεδόν αρίστη απόδοση του Δημ.Γιοβανάκη.
6. Η καθολική υπεροχή της ομάδας μας στο Α΄ημίχρονο.
7. Τα άγχος των παικτών μας που μεγάλωνε όσο αργούσε το γκολ.
8. Το αντιαθλητικό κτύπημα που δέχτηκε ο Γεροντιδάκης από αντίπαλο αμυντικό ( τον ίδιο που τραυμάτισε τον Πουλιό) που δικαιολογούσε εκτός από φάουλ πάνω στην περιοχή ακόμα και κόκκινη κάρτα, δεν δόθηκε τίποτα.
9. Η λύτρωση που ήρθε τελικά στο 80΄με γκολ για σεμινάριο από στημένο του Μουλάκη/  καρφωτή κεφαλιά  Αγορή ο οποίος το πανηγύρισε μπροστά στους φίλους της ομάδας μας μέσα σε ιαχές και χειροκροτήματα!

Σύνθεση Ομήρου
Γιασιζόγλου Ι.,
Χ'θανάσης Γ., Κοκοκύρησ Ι.,Γιοβανάκης Δ., Σωτηράκης Ισ.,
Ψαρούδης Ι. (14΄ Κρουσουλούδης Μ.), Μουλάκης Απ., Αγορής Ελ.,
Πουλιός Θ.(17΄Γεροντιδάκης Κ.) Πελαντής Στ., και Μερκούρης Χρ.(80΄Μπογιατζής Στ.)

Ο αγώνας
Στο Α΄ημίχρονο :Eίχαμε κατοχή περίπου 65/35 και η μπάλα σπάνια περνούσε το κέντρο προς την περιοχή μας ( απόξειξη τα 6 κερδισμένα "κόρνερ") σε ένα σκληρό/ μέτριο παιχνίδι.Χάθηκαν ευκαιρίες με μεγαλύτερη αυτή του Ψαρούδη στο 2΄λεπτό που έδιωξε με υπερένταση ο τερματοφύλακας των Καρυών. Γύρω στο 10 ζητήσαμε 'πέναλτυ' σε ανατροπή  επιθετικού μας στην περιοχή και λίγο αργότερα ζητήσαμε φάουλ  πάνω στην γραμμή της περιοχής σε αντίστοιχη φάση αλλά και στις 2 περιπτώσεις αντιμετωπίσαμε την άρνηση του διαιτητή.
Στο Β΄ημιχρονο: Οι Καρυές μας κοίταξαν στα μάτια καθώς το άγχος των παικτών μας ξεχώριζε όλο και περισσότερο έτσι έχασαν ένα "τετ α τετ" που αποκρούστηκε με  ωραία εκτίναξη του τερματοφύλακά μας , ένα δεύτερο "τετ α τετ" που κατέληξε 'άουτ' η μπάλα  επίσης είχαν και ένα δοκάρι, όλα σε αντεπιθέσεις μια και η ομάδα μας πίεζε συνέχεια. Στον αντίποδα ο ΟΜΗΡΟΣ εκτός από το γκόλ ,είχε μία χαμένη ευκαιρία  , ζυγισμένη σέντρα του Γεροντιδάκη / κεφαλιά του Πελαντή  λίγο άουτ.
Καλά έπαιξαν όλοι οι παίκτες μας , ιδιαίτερα ξεχώρησε ο Γιοβανάκης πού δεν έχασε μάχη, βοήθησε και επιθετικά, επίσης ξεχώρησαν οι συντελεστές του γκολ Μουλάκης με την άψογη εκτέλεση του φάουλ  και Αγορής με την καρφωτή κεφαλιά.