Σάββατο 27 Ιουνίου 2015

ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΤΟΥ "ΤΟΥΡΝΟΥΑ" . ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΟΜΗΡΟΣ 79-53

H ομάδα πριν την έναρξη του τελευταίου αγώνα σε αναμνηστική φωτο.

Με αρκετούς φίλους και πάλι κοντά  της η ομάδα μας στον τελευταίο αγώνα.
Το πρώτο δεκάλεπτο  οι αντίπαλοι που ήταν εμφανώς καλλίτερο  είχαν σχεδόν  100% ευστοχία σε όλες τις προσπάθειες τους, ενώ η ομάδα μας αντίθετα οικτρά ποσοστά με αποτέλεσμα το 31-11 να φαντάζει  φυσιολογικό παρά τις συγκινητικές προσπάθειες των παικτών μας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε λίγο το παιχνίδι αλλά η διαφορά ανέβηκε στους 31 πόντους. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ολοκληρωτικά του ΟΜΗΡΟΥ. Οι αθλητές μας μπήκαν αποφασισμένοι και κατάφεραν να πετύχουν 24 πόντους έναντι μόνο 10 των αντιπάλων. Η προσπάθεια ήταν δύσκολο να συνεχιστεί  και ο αγώνας έληξε με διαφορά 26 πόντων. Παρά τις 2 ήττες καταλάβαμε την τρίτη θέση. Γυρνώνας στη Χίο βαστάμε την μοναδική μας νίκη , την εμπειρία  και την χαρά της συμμετοχής.
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

"Την 2η του ήττα γνώρισε ο Όμηρος πριν από λίγα λεπτά από τον Πανναξιακό με 79-53 για την 3η και τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ” Εθνική. Έτσι ο Πανναξιακός τώρα, περιμένει τον επόμενο αγώνα και τη νίκη του Ιπποκράτη για να κατακτήσει την άνοδο, διαφορετικά, με νίκη της Αναγέννησης, οι πρωταθλητές Σάμου θα είναι αυτοί που θα πανηγυρίσουν την άνοδο.
Στο ματς ο Πανναξιακός ξεκίνησε πολύ εντυπωσιακά και με τρομερή ευστοχία έξω από την γραμμή των 6,75, πήρε γρήγορα μεγάλη διαφορά στο δεκάλεπτο (31-11). Στη συνέχεια οι πρωταθλητές Κυκλάδων διεύρυναν περισσότερο τη διαφορά, στο μέγιστο +31 (48-17), που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 3ο δεκάλεπτο, ο Όμηρος ήταν αυτός που ξεκίνησε δυνατά και με ένα εντυπωσιακό σερί 12-0, μείωσε στο -14 (64-50) στο 36′. Στο τέλος όμως ο Πανναξιακός και πάλι ανέβασε στροφές και διαμόρφωσε το τελικό 79-53.
Έτσι οι πρωταθλητές Χίου επιστρέφουν με συγκομιδή μιας νίκης και δύο ηττών.
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ-ΟΜΗΡΟΣ 79-53
Δεκάλεπτα: 31-11, 17-06, 08-24, 23-12
ΟΜΗΡΟΣ (Μπολιας): Δοντας 2, Μοσχουρης 9, Κοκκοτας, Λέγατος 18(1), Φεγκουδακης 2, Κουιμτζης, Μακριδης 2, Τσουρης 14, Κεμος, Φουντουλακος 1, Χαμετης , Στακιας 7
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Δαμιανιδης): Πόλιτης 15(5), Τσεκλενης 8(2), Καλαβρος, Μακαρης 2, Παναγιώτιδης 3(1), Μυλωνας 12, Κατσαρος, Γκιερκι, Τζανιδακης 3(1), Πασχάλης 4, Σκουταρης 26(6), Οτουντζιδης 2
ΑΣΣ Αναγέννηση -ΑΣΚ Ιπποκράτης 67-73
Δεκάλεπτα 13-23,28-37, 47-53, 67-73
Αναγέννηση (Ζωντός): Χρυσάκης, Ανδρεαδάκης 9, Παναγιώτου 2, Ροντογιάννης 23, Κίννας, Καποτάς 13, Κούτζας, Παναγιωτακόπουλος 6, Τρυφωνόπουλος 6, Αντωνούσος 11, Μαραθωκαμπίτης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κανενόπουλος):  Χρήστου 5, Τσιλιγκίρης 1, Πλευράκης 2, Σκούφης 13 , Γούναρης 3, Ασημακόπουλος 18, Γκοράτσας 11, Βουλιάκης , Κατσούβας 2, Γιαννούλης , Τσότσος 18