Πέμπτη 11 Απριλίου 2019

ΟΜΗΡΟΣ - ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ 0-2

Με ήττα αποχαιρέτησε η ανδρική ομάδα μας την ποδοσφαιρική σαιζόν 2018/2019.
Στο Α΄ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας στάθηκαν καλλίτερα στο γήπεδο, έκαναν φάσεις και έχασαν ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αντίπαλοι φάνηκαν να παίρνουν τα ηνία του αγώνα  αλλά ο ΟΜΗΡΟΣ είχε δυο χαμένα ''τετ α τετ'' με Μπατσάλα και Πελαντή σε ισάριθμες αντεπιθέσεις, όλα αυτά μέχρι το 85΄ όταν επιθετικός της ΜΙΚΡΑΣ ΄΄ τρύπησε ΄΄ την άμυνα μας και έγραψε το 0-1. Το 0-2 ήταν αυτογκόλ και ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν μετά από κόρνερ μπερδεύτηκαν οι αμυντικοί μας.
         ΟΜΗΡΟΣ
Λογοθέτης, Μπατσάλας, Πίττικας ( 62΄ Μουλάκης), Χαλκιάς, Κούτικας, Αγορής, Καϊτης ( 83΄ Χαλίλι), Πελαντής, Θωμαϊδης, Κοκκώδης, Κοκολάκης.   Στον Πάγκο ακόμα ο Ανδρεάδης.

Τα άσχημα αποτελέσματα του β΄γύρου μας έδωσαν την 9η θέση μακριά όμως από τις επικίνδυνες θέσεις των ''μπαραζ'' του υποβιβασμού.
Επόμενος αγώνας την Μεγάλη Τετάρτη στο ΄΄ τουρνουά΄΄ εις μνήμη των αφανών εργατών του ποδοσφαίρου της Χίου  μαζί με τις ομάδες της ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗΣ, ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ και ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΥ