Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

ΠΟΔΟΦΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΟΜΗΡΟΣ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ 2-2

Στο γήπεδο ΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΑΣ στην Καλλιμασιά το χθες Σάββατο  21/11 για την 4η αγωνιστική Β΄Χίου  ένας αρκετά κινητικός Λαίλαπας, απέναντι σε έναν δυνατό και ορμητικό ΟΜΗΡΟ ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να αποδράσει με ισοπαλία αφού το 2-2 ήρθε στην εκπνοή του αγώνα.  Η ομάδα μας μπήκε φουριόζα στον αγώνα το 1-0  στο 6΄  με πέναλτυ του Τσότρα , προηγουμένως είχε ανατραπεί σε επέλαση του μέσα στην περιοχή  του Λαίλαπα. Το 2-0 από τον Ψαρούδη Ι  (Σεν), το τέταρτο του γκολ φέτος, στο 19΄  μετά από έξυπνη κάθετη( asist) του Κοκκώδη. Το 2-1  στο 35΄ μετά από κόρνερ των αντιπάλων , σύγχυση στην περιοχή μας , πολλές κόντρες με κερδισμένο τον αντίπαλο, αφού δεν κατάφεραν οι παίκτες μας να διώξουν κατάφεραν οι αντίπαλοι να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα μας. Το πρώτο ημίχρονο o ΟΜΗΡΟΣ  μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον 2 γκολ ακόμα σε αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Το δεύτερο ημίχρονο που η ομάδα μας έχει να παρουσιάσει 2 ευκαιρίες με Ψαρούδη ( Σεν) ο Λαίλαπας πίεσε περισσότερο, είχε 2 δοκάρια από μακρινά σουτ και κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει πανομοιότυπα με το πρώτο στο 90+.

ΟΜΗΡΟΣ( Μοντιάδης)   Ανδρεάδης, Κόκκινος, Μαυρογιάννης, Κοντός, Χαλίλι ΡΙκ., Χαλίλι Ρεν., Καραβάτας, Κοκκώδης, Ψαρούδης ( Σεν) , Μπατσάλας και Τσότρας. Έπαιξαν ακόμα οι :  Ψαρούδης      ( Τζ) ,   Σταυρινούδης, Σωτηράκης και Ξενάκης. Στην !8άδα οι  :  Μιμίδης, Γανιάρης και Γκογκινούδης.

Επόμενος αγώνας με ''ΑΤΛΑ΄΄  στα Θυμιανά την Τετάρτη  1/12  15:00