Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022

ΚΛΑΣΙΚΟ - ΟΜΗΡΟΣ 4-1

Μόνο μπράβο μπορούμε να πούμε για τους παίκτες μας αφού υπερέβαλαν εαυτόν και προσπάθησαν για κάτι καλλίτερο μέχρι το τέλος του αγώνα με έναν αντίπαλο που δίκαια φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Το 4-1 είναι πλασματικό γιατί ο ΟΜΗΡΟΣ είχε κατοχή της μπάλας, ευκαιρίες, δοκάρι και χαμένο πέναλτυ, εκτός από αυτά δυστυχώς το δεύτερο ημίχρονο στην ουσία παίξαμε χωρίς τερματοφύλακα. Εξηγώντας , ο δεύτερος τερματοφύλακας λόγω τραυματισμού δεν ακολούθησε την αποστολή και ο βασικός τερματοφύλακας - παρά τα 2 γκολ είχε σταματήσει άλλα 3΄΄τετ α τετ΄΄ αντιπάλων- τραυματίστηκε στο 45 και αντικαταστάθηκε  αναγκαστικά από αναπληρωματικό παίκτη. Το πρώτο ημίχρονο δεχτήκαμε νωρίς το πρώτο γκολ. Στην προσπάθεια να ισοφαρίσουμε δεχτήκαμε άλλο ένα σε αντεπίθεση της ικανότατης μπροστινής γραμμής των αντιπάλων. Στο δεύτερο ημίχρονο  μπήκαμε  ορμητικά και πετύχαμε ένα υπέροχο γκολ σε σέντρα του μικρού Ρενίς Χαλίλι σηκώθηκε υποδειγματικά ο Ψαρούδης Ι ο ΄΄μεγάλος΄΄ και μείωσε  με δυνατή κεφαλιά. Κατόπιν δεχτήκαμε άλλα δύο γκολ λόγω απειρίας του εκτελούντα χρέη  τερματοφύλακα Δαφνίτη  που όμως στην συνέχεια έκανε την απόκρουση του αγώνα. Στο 75΄ κερδίσαμε πέναλτυ αφού αμυντικός κατακρήμνισε τον  Ψαρούδη μέσα στην περιοχή που ήταν σε θέση για γκολ. Οι παίκτες μας δικαίως ζήτησαν κόκκινη στον αντίπαλο που την γλύτωσε μόνο με κίτρινη. Εκτέλεσε ο Τσότρας  αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε με τα πόδια. Ντεμπούτο στην  ενδεκάδα έκανε ο 14άχρονος Χούτα που τα πήγε πολύ καλά.

ΟΜΗΡΟΣ(Μοντιάδης)  Ανδρεάδης ( 46' λ τρ  Δαφνίτης), Κόκκινος, Γανιάρης, Κρουσουλούδης, Χαλίλι Ρικ., Χαλίλι Ρεν., Χούτα( 60΄ Ισμαλάι), Μπατσάλας, Τσότρας, Ψαρούδης και Σταυρινούδης.

Επόμενος αγώνας στην Καλλιμασιά με την Ένωση Συκιάδας/Λαγκάδας Κυριακή 27/2 15:30.