Κυριακή 8 Μαΐου 2022

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ14 ΛΕΩΝ - ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Την τρίτη τους νίκη μας χάρισαν, χθες το μεσημέρι στο Φαφαλειίο, τα παιδιά της κοινής ομάδας ΟΜΗΡΟΥ/ΗΡΑΚΛΗ σε έναν ωραίο αγώνα απέναντι σε έναν καλό και  ανταγωνιστικό αντίπαλο.           Το 0-1 στο 25΄όταν σε εκτέλεση μακρινού φάουλ από τον Κατσανίκο  ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε την μπάλα και αυτή έφθασε στον  Δαφνίτη που καραδοκούσε και την έστειλε στα δίχτυα από κοντά. Το 0-2 στο 40΄ όταν ο Δαφνίτης και πάλι εξαπέλυσε ένα ψηλοκρεμαστό σούτ έξω από την περιοχή, ομολογουμένως ένα ωραίο γκολ. Το 2-1  στο 65΄ ( 5 λεπτά πριν την λήξη - οι αγώνες Κ14 διαρκούν 70 λεπτά) όταν πλέον είχαν γίνει και οι 9 αλλαγές.

ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ (Μοντιάδης-Σίμος)

Μπακλής, Φόρα, Χίλάϊ, Κατσανίκος, Δαφνίτης, Καπάϊ, Ρέππας, Τρύφωνας, Τομάζος, Πιτσάκης, Πουργιάζος Δ, Συμμετοχή πήραν και οι Νεαμονίτης, Σωτηράκης, Μπουμπούλης, Μισαηλίδης, Σιγούνης Ταξ, Πουργιάζος Κυρ, Ποδιάς, Τσακός , Γιαννούμης.

Με στόχο την τετράδα η νίκη αυτή μας έφερε στην 5η θέση ( μεταξύ 10 ομάδων) της βαθμολογίας.