Δευτέρα 30 Μαΐου 2022

k14 ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ ( ΟΛΥΜΠΙΚΟΣ) 2-0

Με νίκη έκλεισε την κανονική περίοδο στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα μας για την κατηγορία Κ-14.
Κέρδισε την ομάδα του Κλασσικού με σκορ 2-0.
Τα γκολ μας τα πέτυχαν οι Πιτσάκης ( μετά από ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ έξω από μεγ.περιχή στο 30΄) και Ρέππας ( όταν πήρε θέση σαν ΄΄σεντερ φορ΄΄ και ψύχραιμα αξιοποίησε από κοντά την υπέροχη ΄΄ασιστ΄΄ του Πουργιάζου Δ. στο 33΄)
Έτσι καταφέραμε να μπούμε στην εξάδα που οδηγεί σε αγώνες πλέι οφ όπου θα αντιμετωπίσουμε κατά πάσα πιθανότητα την ομάδα του Αίαντα ή του Κοφινά.
Καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με αρκετές χαμένες ευκαιρίες καταφέραμε στο τέλος του α ημιχρόνου να διαμορφώσουμε το 2-0 όπου ήταν και το τελικό σκορ.
Στην συνέχεια θα προσπαθήσουμε να κάνουμε όσο πιο καλή πορεία μπορούμε και να φτάσουμε μέχρι και τον τελικό αν είναι εφικτό.