Τετάρτη 1 Ιουνίου 2022

K12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΟΜΗΡΟΣ 2-4 ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΦΑΦΑΛΕΙΙΟ

Μια νίκη ακόμα για τα μικρά μας τα παιδιά σήμερα το απόγεμα στο Φαφαλειίο στον Βροντάδο απέναντι στα παιδιά του Ποσειδώνα Καρδαμύλων. Ο Αγώνας διεξήχθει σε κλίμα αθλητικής ανταγωνιστικότητας και φιλίας, Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων και τους συντελεστές της όμορφης ποδοσφαιρικής παρουσίας εκατέρωθεν. Οι αντίπαλοι προηγήθηκαν στο 5΄. Το γκολ χαλύβδωσε τους ποδοσφαιριστές του ΟΜΗΡΟΥ που πήραν πρωτοβουλίες, είχαν κατοχή,σουτ,  δοκάρια , γκολ ακυρωμένο και επιτέλους γκολ κανονικό στο τέλος του ημιχρόνου με τον Καρνουπάκη που βρήκε δίχτυα από κοντά. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν άλλα 3 γκολ  για την ομάδα μας, 2 με Ισλαμάι και ένα με Ρέππα. Στο τέλος ο Ποσειδώνας σε αντεπίθεση πέτυχε και δεύτερο γκολ που ήταν και το τελικό 2-4
Η νίκη αυτή μας εδραίωσε στη 4η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί σε αγώνες κατάταξης,

Όμηρος( Μοντιάδης  Μερκ.)  Μοντιάδης Δημ, Σίνα Μαρ., Κουμελά Εφρ., Χούτα Άγγ, Μαμαλάδη Αγγ., Ισλαμάι Αντ., Ρέππας Πολ., Ψαρούδης Δημ ,Καρνουπάκης Κ. Μακρίδης Κων., Χρονόπουλος Κων., Χατζηαναγνώστου Γεωρ., Γιαννίρης Φιλ, Ντιέτσι Αλεξ., Πιτσόλης Γεώρ.
Επόμενος αγώνας με ΠΑΧ2 (  που είναι στην τρίτη θέση) στην Καλλιμσιά την Δευτέρα 6/6 στις 17:00.