Κ14 ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 3-0 ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

Γιορτάζοντας τα επινίκια

Αρκετοί συγγενείς και φίλοι των παιδιών στις κερκίδες
Μια άποψη του αγώνα

Την πιο σπουδαία τους νίκη πήραν τα παιδιά της κοινής ομάδας Κ14 ΟΜΗΡΟΥ/ΗΡΑΚΛΗ χθες το απόγευμα στο γήπεδο ΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΑΣ στην Καλλιμασια. Στα προημιτελικά του πρωταθλήματος απέκλεισαν τον ΑΙΑΝΤΑ Χίου με το καθαρό σκορ 3-0 και πέρασαν στα ημιτελικά όπου θα συναντήσουν την ΠΑΧ στην Χώρα σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα.

Πως είδαν το παιχνίδι από τον ΗΡΑΚΛΗ  ( το κείμενο στις παρενθέσεις δικό μας)

΄΄Μετά από την μεγάλη επιτυχία της Κ-16 τα κατάφεραν και οι μικροί της Κ-14 .

Κέρδισαν την ομάδα του Άγιαξ με καθαρό σκορ 3-0 και προκρίθηκαν στον ημιτελικό της κατηγορίας

Πολύ ανώτερη η ομάδα μας σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μπορούσε να έχει πετύχει και περισσότερα γκολ αν ειμασταν πιο αποτελεσματικοί.

Στο πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο με 0-0.

Στην επανάληψη μπήκαμε πιο αποφασισμενοι και ανοίξαμε το σκορ στο 4ο λεπτό με σουτ του Πουργιάζου μετά από καταπληκτική πάσα ασίστ του Τομαζου (που τον τροφοδότησε ο Τρύφωνας όταν προηγουμένως  με δύναμη και πείσμα είχε γίνει κάτοχος της μπάλλας από δεξιά ),

Στο 21 ύστερα από διώξιμο του Κατσανικου πήρε την μπάλα ο Ρεσούλί και αφού έτρεξε όλη την αριστερή πλευρά μπήκε στην περιοχή και πλασάρει ιδανικά τον Νομικό για να κάνει το 2-0.

Το τελικό 3-0 έγινε στο 30 του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο μικρότερος από όλους Πολυχρόνης Ρέππας αφού πήρε κόντρες από δεξιά πάσαρε στον Πουριαζο και αυτός έβγαλε τετ α τετ τον Τομάζο που με πλασέ έστειλε την μπάλα δοκάρι και γκολ.

Σε καταπληκτική μέρα ήταν και όλα τα υπόλοιπα παιδιά και δικαία πέρασαν στα ημιτελικά .