Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

ΟΜΗΡΟΣ-ΕΦΗΒΟΣ 77-56

Ένα εύκολο Σάββατο τελικά είχε η ομάδα μας στο μπάσκετ κερδίζοντας τον ΕΦΗΒΟ στο πρώτο παιχνίδι της στο κλειστό ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ
Η ομάδα μας μπήκε σοβαρή στο πρώτο ημίχρονο και με σωστές επιλογές στην επίθεση άλλα και στα αμυντικά καθήκοντα έκλεισε το ημίχρονο στο 51-23.Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας χαλάρωσε και είχε βιαστικές και άστοχες επίθεσης αλλά και λανθασμένες θέσεις σε άμυνα,αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο ΕΦΗΒΟΣ και μείωσε την διαφορά στο 60-41 στο τέλος του 3ου δεκαλεπτου.Στο 4ο δεκάλεπτο σοβαρεύτηκαν όλοι η παίχτες μας και το παιχνίδι τέλειωσε με σκορ 77-56.
24-09..-51-23..60-41...77-56