Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α΄ΧΙΟΥ, ΠΥΡΓΟΣ- ΟΜΗΡΟΣ 1-2

Στον σημερινό αγώνα την νίκη την ήθελε περισσότερο ο ΠΥΡΓΟΣ και την πήρε.
Ο ΟΜΗΡΟΣ προηγήθηκε στο +45' με τον καλό σήμερα Μπαστιάνο που πήρε την μπάλα από τον Σωτηράκη κάπου στο κέντρο, έκανε μία κούρσα  35 μέτρα,πέρασε όλη την άμυνα του Πύργου και σκοράρισε με συρτό σουτ μέσα από την  περιοχή. Με το καλημέρα στο β΄ημίχρονο , στο πρώτο του λεπτό, βρέθηκε ανοργάνωτη η άμυνά μας και έξω από την περιοχή ο Βάβουζας έγραψε το 1-1 με ασύλληπτο δυνατό σουτ. Στο 55' ο Σκαλτσάς ο τερματοφύλακάς μας υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε απ΄ευθείας με κόκκινη. Στο πέναλτυ ο σκόρερ Βάβουζας αστόχησε. Ο Πύργος ανέτρεψε το σκορ στο 82΄ με τον Στάμαργα αφού σε αντεπίθεση της ομάδας του δέχτηκε την μπάλα στην μεγάλη μας περιχή και ανενόχλητος την έστειλε στα διχτυα μας. Μεγάλες ευκαιρίες χάσαμε στο 12' Κοκκώδης, 14' Κοκκώδης, 15΄Μουλάκης και στο 90' Μονιός.
ΟΜΗΡΟΣ
Σκαλτσάς(55΄ Έξαρχος) Μαυρογιάννης, Γιαζιτζόγλου, Μονιός, Σωτηράκης, Μπογιατζής Στ.( 75΄Κοκοκύρης Δ.), Αγορής, Κοκκώδης (55΄ αλλαγή λόγω αποβολής τερματοφύλακα), Μανιάτης ( 70΄Αμπαζής), Μουλάκης, Μπαστιάνος.
Στον πάγκο ακόμα οι: Koκοκύρης Ι., Κρουσουλούδης Δημ. και Αμύγδαλος.