Παρασκευή 27 Μαρτίου 2015

ΜΠΑΣΚΕΤ Α΄ΧΙΟΥ ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ - ΟΜΗΡΟΣ 40-75

Πως είδαν τον αγώνα από το "sportschios .gr"

.
"Την 13η του ν ί κ η  σε 14 αγώνες πέτυχε σήμερα ο Όμηρος απέναντι στον Κοφινά με 40-75 για την τελευταία αγωνιστική της Α” Ανδρών. Έτσι οι Καλλιμασιώτες πλέον περιμένουν να μάθουν τον νικητή της αναμέτρησης ΦΟΒ-ΒΑΟΛ ώστε να μάθουν και τον αντίπαλό τους στα μπαράζ.
Στο ματς οι παίκτες του Δημ. Μπόλια ξεκίνησαν δυνατά πήραν από την αρχή κεφάλι στο σκορ και έκλεισαν το ημίχρονο με +16 πόντους (21-37). Η επανάληψη συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, με τον Κοφινά, που αγωνίστηκε σήμερα δίχως τον Δέδε στο τιμόνι του, να μην μπορεί να ακολουθήσει στο σκορ και τον Όμηρο να φτάνει εύκολα στο τελικό +35.
Για τον Κοφινά αυτή ήταν η 11η ήττα στο πρωτάθλημα για φέτος και με συγκομιδή 3 νικών κλείνει την φετινή του πορεία στην 7η θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τελευταίο τον Νηρέα, ο οποίος θα αγωνίζεται στην Β” Ανδρών από την ερχόμενη σεζόν.
ΚΟΦΙΝΑΣ-ΟΜΗΡΟΣ 40-75
Διαιτητές: Λουκαράκης-Χαλίδου
Δεκάλεπτα: 09-17, 13-20, 11-17, 07-21
ΚΟΦΙΝΑΣ (Παπαδόπουλος): Μουταφης 2, Τζαμουτζαντωνης, Μπενετος 4, Μεστουσης 6(1), Τζανέτος 5(1), Ρεζνικος 7(1), Μπουλουμπασης 6, Μπελακης, Μπουλουκης, Κουμελας 1, Μονεζης 3, Καραματσουκης 6
ΟΜΗΡΟΣ (Μπολιας): Δοντας 2, Μοσχουρης 5(1), Κεμος, Λεγατος 19(4), Φεγκουδακης 3, Κουιμτζης 12, Μακρίδης 4, Τσουρης 8, Μαμαλης 4, Φουντουλακος 7(1), Χαμετης 1, Στακιας 10."

-----
Στα πολύ θετικά της ομάδας μας, η παρθενική εμφάνιση του μικρού Μαμαλή Ιωάννη ο οποίος πρόλαβε και σκόραρε 4 πόντους στα περίπου 7 λεπτά που αγωνίστηκε.