Σάββατο 19 Μαρτίου 2016

ΜΠΑΣΚΕΤ Α΄ΧΙΟΥ: ΟΜΗΡΟΣ - ΦΟΒ 68-58

Νικητής ο ΟΜΗΡΟΣ στο σημερινό ντέρμπι του μπάσκετ . Μπροστά σε αρκετό κόσμο η ομάδα μας κατέβαλε τον καλό ΦΟΒ για μια ακόμα φορά.
Με την νίκη  μας αυτή ισοβαθμούμε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με τον ΒΑΟΛ.
"Την 10η νίκη του πέτυχε ο Όμηρος αφού επικράτησε με 68-58 του ΦΟΒ  για την 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Α’Ανδρών,ενώ ο ΦΟΒ γνώρισε την 4η του ήττα που τον φέρνει στην 3η θέση της Βαθμολογίας.
Ο Όμηρος πήρε απο την αρχή το προβάδισμα και έφτασε την διαφορά στην 2η περίοδο μέχρι τους +18 πόντους (39-21),ο ΦΟΒ όμως αντέδρασε και μείωσε στον αγώνα μέχρι τους 5 πόντους, στην 3η περίοδο 56-51 αλλά οι παίχτες του Μπόλια ξαναβρήκαν ρυθμό και έφτασαν στο τελικό αποτέλεσμα τους +10 ποντους (68-58).
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 68-58