Κυριακή 19 Μαΐου 2019

ΟΜΗΡΟΣ - ΦΟΒ 78-71 ΚΑΙ 2-2 ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Η ομάδα μας καλλίτερη  στο πρώτο ημίχρονο και με δυνατή άμυνα στο τέταρτο πήρε την νίκη  που μας κρατάει ζωντανούς στην υπόθεση τίτλου.
"Σε ένα γεμάτο Κλειστό Καμποχώρων πραγματοποιήθηκε ο 2ος τελικός στην Α’ Ανδρών με τον Όμηρο να κερδίζει με 78-71 τον ΦΟΒ και να ισοφαρίζει σε 2-2 στα παιχνίδια.Ο Όμηρος από την αρχή βρέθηκε μπροστά στο σκορ με +6 στο 1ο δεκάλεπτο (23-17) και +18! 40-22 στα μέσα 2ου με το ημίχρονο να λήγει τελικά με 47-39.Στο 2ο ο ΦΟΒ βρήκε επιθετικές λύσεις και πέρασε μπροστά με 61-62 αλλα ο Ομηρος πιο εύστοχος στο 4ο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 17-09 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα. Επόμενος 3ος τελικός την Τετάρτη 22 Μαΐου στις 18:00 στο Βουρειο.
Ομηρος -ΦΟΒ 78-71
Δεκάλεπτα:23-17, 24-22, 14-23, 17-09
Ομηρος(Μπόλιας) Ζυγουρας 15(3), Μοσχούρης 4, Τσιριγωτης 14, Φεγκουδακης 7, Χατζηλαμπρου Μαρ, Μακριδης 2, Ανδρεάδης , Χατζηλάμπου Εμ 24(3), Αποστολίδης 6, Σιμιτσάκης 4,Χαμέτης 2, Μιχαλιός
ΦΟΒ(Αμέντας) Ροκας 13(2), Λαμπρινούδης 4, Πνευματικουδης, Λεγάτος 15(1), Πατελίδας 9, Παρμενίδης, Γιαννακός 2, Κοκκινάκης, Μυτιληνού 20(2), Γεωργιαδης 7(1), Κουντουριαδης"
Επόμενος αγώνας την ερχομένη Τετάρτη 22/5 στο ΒΟΥΡΕΙΟ στις 18:00