Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2012

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΚΟΦΙΝΑΣ 0-0

Σημερινή φωτογραφία της μικτής παίδων ΟΜΗΡΟΥ/ΚΑΝΑΡΗ όπως τους συνέλαβε ο φακός μας στο ημίχρονο .
Στο γήπεδο Νίκος Σύλλας στην Καλλιμασιά έγινε σήμερα ο παιδικός αγώνας μεταξύ ΟΜΗΡΟΥ/ΚΑΝΑΡΗ  - ΚΟΦΙΝΑ  0-0
Ο αγώνας που ήταν νυκτερινός είχε ενδιαφέρον και δύναμη,ήταν ο προτελευταίος αγώνας της περιόδου και η ομάδα μας που χρειαζόταν μόνο νίκη για να ελπίζει τετράδα  δεν τα κατάφερε παρ΄όλο που τα παιδιά έπαιξαν πολύ καλά.
Το παιχνίδι στο Α' μισό ήταν μοιρασμένο  με τον ΟΜΗΡΟ να έχει την κατοχή και τον ΚΟΦΙΝΑ 2 ευκαιρίες. Στο β΄ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά και στα πρώτα 20 λεπτά είχαμε καθολική υπεροχή, υστερήσαμε όμως στην τελική προσπάθεια. Ο αντίπαλος κατόρθωσε να ισορροπήσει μόνο στο τελευταίο 10λεπτο αλλά δεν κατάφερε τίποτα περισσότερο από ένα " τετ α τετ" που πέρασε ανεκμετάλευτο.