Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΕΩΝ ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 2-1

Φωτο αρχείου

Σπουδαία νίκη,  την δεύτερη τους , πέτυχαν οι νέοι μας σήμερα, έτσι σε 3 αγώνες έχουμε 2 νίκες και μια ήττα. Σήμερα επικράτησαν του Ηρακλή Θυμιανών, εδώ στην Καλλιμασια στο γήπεδο "Νίκος Σύλλας" ( ΕΠΣΧ),  με 2-1.
Τα γκολ της ομάδας μας πέτυχαν οι Αμπαζής και Κουφογιάννης στο Α΄ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο λόγω και του αντίθετου ανέμου οι αντίπαλοι απείλησαν περισσότερο και κατάφεραν να μειώσουν λίγο πριν το τέλος. Η ομάδα μας είχε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ,  η πιο χαρακτηριστική ήταν  στις αρχές του Β΄ημιχρόνου όταν ο Αμπαζής μετά από ωραία μεταβίβαση του Γεωργίτση ,από 2 μέτρα έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.