Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ/ΠΑΧ 5-1

Η πέμπτη νίκη για τους νέους μας ήρθε εύκολα, αυτή την φορά επί της ισχυρής ομάδας Λαίλάπα/ΠΑΧ ανταγωνίστρια για την τετράδα και τα "πλαϋ οφ".
Στο α΄ημίχρονο ο αγώνας ήταν πιό ισορροπημένος και έληξε  1-1. Το γκολ το δικό μας από απ΄ευθείας φάουλ του Πιτσόλη ενώ  το γκολ της ισοφάρισης του αντιπάλου ελέγχεται σαν "οφ σαιντ". Στο δεύτερο ημίχρονο επικρατήσαμε κατά κράτος με 2 γκολ του Αμπαζή ,   ένα από απ΄ευθεάς κτύπημα κόρνερ το δεύτερο του Πιτσόλη και άλλο ένα του Κουφούδη Α.
Με την νίκη μας αυτή εδραιωθήκαμε στην τετράδα , πιάσαμε την πρώτη θέση της βαθμολογίας με  αγώνα παραπάνω όμως από τον δεύτερο και τον τρίτο.