Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2015

ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΜΗΡΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ 68 -40

Άλλη μια νίκη για το ανδρικό του ΟΜΗΡΟΥ. Αυτή την φορά επί του φιλότιμου ΝΗΡΕΑ στο κλειστό των Καμποχώρων. Το άνισο της δυναμικότητας- παρά την απουσία Τσουρή/Φουντουλάκου Χ.- αφορμή για να δώσει ο Μπόλιας πολύ χρόνο σε όλο τον πάγκο ακόμα και στους μικρούς της ομάδας.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Όμηρος στα Καμπόχωρα που επικράτησε του Νηρέα Καρδαμύλων με 68-40 για την 11η αγωνιστική της Α” Ανδρών.
Ο Νηρέας ήταν αυτός που ξεκίνησε καλύτερα στο ματς, εκμεταλλευόμενος κυρίως την αστοχία των παικτών του Μπόλια και προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 10-14. Στη συνέχεια όμως ο Όμηρος βρήκε ρυθμό επιθετικά και με επιμέρους σκορ στο δεκάλεπτο 27-07, έκλεισε το ημίχρονο με +16 (37-21). Στην επανάληψη οι Καλλιμασιώτες πάτησαν κι άλλο το γκάζι χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας, φτάνοντας εύκολα στη νίκη με το τελικό +28.
ΟΜΗΡΟΣ-ΝΗΡΕΑΣ 68-40
Δεκάλεπτα: 10-14, 27-07, 20-06, 11-13
ΟΜΗΡΟΣ (Μπόλιας): Κόκκοτας 2, Μοσχούρης 10, Φουντουλάκος , Λεγάτος 12, Φεγκουδάκης 5, Τσούνης 10(1), Μακρίδης 2, Μπολάνο, Σκανδάλης 2, Βέρδης 6, Χαμέτης 2, Στακιάς 17
ΝΗΡΕΑΣ (Χατζηλάμπρου): Κύλλης 3, Παντελογιάννης 2, Βασιλάκης, Κωστάλας, Πετρόπουλος, Καμπούρης 3, Τσαγκέτας, Μυωφάς 6, Καρύδας 26(2), Παγούδης, Φωτακίδης