Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

ΜΠΑΣΚΕΤ Α΄ ΧΙΟΥ ΝΟΘ - ΟΜΗΡΟΣ 50 - 89

Μετά  την ζημιά που έκανε ο ΝΟΘ στον ΦΟΒ την περασμενη αγωνιστική όλοι περίμεναν τουλάχιστον μια δύσκολη επικράτηση του ΟΜΗΡΟΥ στον σημερινό αγώνα.  Οι παίκτες μας όμως είχαν διαφορετική άποψη και έδειξαν από νωρίς πιός θα είναι το αδιαφιλονίκητο αφεντικό του αγώνα αφού μπήκαν δυνατά από την αρχή  και κράτησαν τα ηνία μέχρι το τέλος.
" την 9η του νίκη πέτυχε σήμερα ο Όμηρος επικρατώντας άνετα του ΝΟΘ με 50-89 στα Καμπόχωρα για την 12η αγωνιστική της Α’ Ανδρών.
Στο ματς οι Καλλιμασιώτες μπήκαν πολύ δυνατά και έφτασαν από πολύ νωρίς σε διψήφιες διαφορές (02-16 στο 6′), κλείνοντας το ημίχρονο με +22 (19-41).
Στην επανάληψη ο ΝΟΘ αντέδρασε και προσπάθησε να μειώσει στο σκορ, αλλά οι παίκτες του Μπόλια βρήκαν και πάλι ρυθμό και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στο τελικό +39.
ΝΟΘ-ΟΜΗΡΟΣ 50-89
Δεκάλεπτα: 11-25, 08-16, 21-23, 10-25
ΝΟΘ (Συμιακακης): Χονδρελης, Πλιαγκας 3, Παπαδαμ 3, Εκατοματης 4, Πατελιδας 15, Αθανασιάδης , Χατζηλαμπρου 4, Κακατσιος 2, Απεσσος 7(1), Κωσταντας 2, Κάμπουρης , Κοκκολακης 10
ΟΜΗΡΟΣ (Μπολιας): Δοντας 6(2), Μοσχουρης 15(1), Λαμπρινουδης 7(1), Καρουσης, Φεγκουδακης 2, Κουιμτζης 13, Μακριδης 10, Τσουρης 13(1), Βέρδης 2, Φουντουλακος 11(3), Μενδωνης, Αλεξακης 10"