Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2018

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΜΗΡΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ 1-3 ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ

Ένα ακόμα πολύ δυνατό τεστ για την ομάδα μας ο μεγάλος τελικός του φιλανθρωπικού τουρνουά για ενίσχυση της "Στέγης Υποστηριζόμενης Διαβίωσης Ατόμων με Νοητική Υστέρηση".
 Το πρώτο ημίχρονο ο ΟΜΗΡΟΣ με αμυντικό προσανατολισμό δέχτηκε ένα γκολ στις αρχές του αγώνα αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Πελαντή μετά από αντεπίθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δέχτηκε γκολ στο πρώτο λεπτό, στην συνέχεια προσπάθησε , πίεσε δυνατά, δημιούργησε φάσεις για γκολ και εκεί που όλοι περιμέναμε την ισοφάριση ήρθε το 1-3 στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα από αντεπίθεση των αντιπάλων.
Ο προπονητής μας για άλλη μια φορά έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες.
Ο ΟΜΗΡΟΣ άρχισε με τους:
Λογοθέτη, Χαλίλη, Γεροντιδάκη, Κούτικα, Χαλκιά, Μουλάκης , Παλάσκας, Μπογιατζής, Καραμπουρνιώτης, Πελαντής και Καϊτης. Στην συνέχεια έπαιξαν και οι Γαρρής, Σωτηράκης, Κοκοκύρης, Κυδωνάκης, Ανδρεάδης, Πίτικας, Δαφνίτης, Κώστογλου, Κωνσταντίνου και Στακιάς.

Στον μικρό τελικό που προηγήθηκε ο Ατρόμητος Λέσβου επιβλήθηκε του Κανάρη με 2-1