Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16(ΝΕΩΝ) ΚΟΦΙΝΑΣ/ΛΕΩΝ - ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ 3-2

Για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ16 οι νέοι μας ηττήθηκαν 3-2 στον Βροντάδο από την αντίστοιχη ομάδα ΚΟΦΙΝΑΣ/ΛΕΩΝ την Τετάρτη 26/9. Παρά τον πολύ δυνατό άνεμο ο αγώνας ήταν καλός. Οι  νέοι μας  θα μπορούσαν  να πάρουν την ισοπαλία αφού είχαν 2 δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες ειδικά στο β΄ημίχρονο.
Τα γκολ :  1-0  στο 25΄ μετά από σύγχυση μέσα στην περιοχή μας
                  2-0 στο 30΄ από σουτ μέσα από την περιοχή
                  2-1  στο 39΄απο τον Κοκολάκη με δυνατό βολέ έξω από την περιοχή
                  2-2 στο 40΄από τον Δημήτρουλα ακριβώς όπως πιο πάνω.
                  3-2 στην αρχή του β΄ημιχρόνου ( στο 41΄ ,  ο αγώνας ήταν από 2 40λεπτα) σε εκτέλεση                     κόρνερ και μετά από άλλη μια σύγχυση μέσα στην περιοχή μας.
ΟΜΗΡΟΣ(Ρυθιανός)
Μονιός, Κρουσουλούδης, Σίνα, Παλάσκας, Καραβάτας , Πούπαλος, Δημήτρουλας, Τσότρας , Κοκολάκης, Ισλαμάι Φ και Θλιβίτης. Έπαιξαν ακόμα οι Στακιάς, Ισλαμάι Χ., Σταυρινούδης, Κωνσταντίνου και Χένρυ

Επόμενος αγώνας στο Μεζάρι ( Δημοτικό στάδιο Χίου) με την Θύελλα/Ατρόμητος το Σάββατο 6/10 12:15