Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ14 ΚΑΝΑΡΗΣ /ΟΜΗΡΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ/ΘΥΕΛΛΑ 7-0

Πρώτη νίκη για τους παίδες ΟΜΗΡΟΥ/ΚΑΝΑΡΗ έναντι της κοινής ομάδας παίδων του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ/ΘΥΕΛΛΑΣ εντός έδρας στα Νένητα. Ο αγώνας ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τα παιδιά μας σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Το πρώτο γκολ με δυνατό σουτ από 40 μέτρα του αμυντικού Ισλαμάϊ που είδε εκτός θέσης τον αντίπαλο τερματοφύλακα  μόλις στο 4'  ( διάρκεια αγώνων Κ14  2 ημίχρονα από 35 λεπτά)
Το  2-0 στο 9΄ με κεφαλιά ο Βενέτης μετά από φάουλ του Σταυρινούδη
Το 3-0 στο 25΄ από τον Σταυρινούδη όταν πήρε κάθετη μπαλιά από τον Ψαρούδη στην αντίπαλη περιοχή. Στο 30΄ο Χούτα μακρινό σουτ στο δοκάρι.
Το 4-0  στο 40΄ όταν ο Χέργκι ξέφυγε από πολλούς αμυντικούς και σκόραρε με πλασέ από κοντά.
Το 5-0 στο  47΄  από τον Σταυρινούδη μετά από ασιστ του Βενέτη
Το 6-0  στο 65΄ πάλι από τον Σταυρινούδη ( χατ τρικ*) όταν βρέθηκε στην κατάλληλη θέση μετά από συνεργασία όλης της ομάδας.
Το 7-0 από τον Κουμελά στο 68'  όπως πιό πάνω και μετά από όμορφη προσωπική του ενέργεια.
Η σύνθεση της ομάδας μας ( Ρυθιανός)
Μενδωνίδης, Αγορής, Χαλίλι, Ισμαλάϊ,Κλουβάκης, Βενέτης, Ψαρούδης, Χούτα, Σταυρινούδης, Κουμελάς,  Κωνσατντίνου έπαιξαν ακόμα οι Κερίμης, Δηλαβέρης και Γιωργίτσης.

10.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ/ΘΥΕΛΛΑ04004137

Επόμενος αγώνας της ομάδας μας Κ14  απέναντι στο ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ/ΗΡΑΚΛΗΣ στα Νένητα το επόμενο Σάββατο 10/11 και ώρα 15:00

*  Το χατ τρικ  είναι ένας όρος που χρησιμοποιείται σε διάφορα αθλήματα για να δηλώσει την εξαιρετική επίδοση ενός αθλητή, ο οποίος έχει επαναλάβει μια επιτυχία τρεις φορές, όπως τρία τέρματα ή τρεις συνεχόμενες νίκες σε αγώνες. Ο όρος εμφανίστηκε στα αγγλικά για να περιγράψει ανάλογη επιτυχία στο κρίκετ. Βικιπαίδεια