Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

ΕΝΩΣΗ - ΟΜΗΡΟΣ 66-71 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Η ομορφιά του μπάσκετ επί τάπητος ( βλέπε παρκέ ) χθες το βράδυ στο ΒΟΥΡΕΙΟ.
Μεγάλη προσπάθεια από τους αθλητές μας για να καταβάλουν την σκληροτράχηλη ΕΝΩΣΗ, σε έναν αγώνα  ακατάλληλο για καρδιακούς.
Τρίτη νίκη σε 3 αγώνες αλλά στην δεύτερη  θέση της βαθμολογίας μαζί με τον ΝΟΘ ( ο ΟΜΗΡΟΣ ξεκίνησε με μείον 1 βαθμό ).

"....Στο Βούρειο έγινε αλλο ενα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στην Ένωση και αυτην την φορά με τον Όμηρο , με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ και να οδηγούν τον αγώνα στην παράταση 61-61 ,με τον Όμηρο να είναι μπροστα στο σκορ με 61-58 5′ δευτερόλεπτα πριν την λήξη και την Ένωση να κερδίζει φάουλ στο 1′ σε  σουτ σε τρίποντο και ο έμπειρος Καλιμανάς να ευστοχεί στις 3 βολές και να πηγαίνει τον αγώνα στην παράταση, εκει ο Όμηρος πιο ήρεμος κατάφερε και πήρε το 3ο ρόζ φύλλο αγώνα για φέτος. Επόμενη αγωνιστική σε 2 βδομάδες με το ντέρμπι πρωτοπόρων ανάμεσα σε Ομηρο και ΦΟΒ.

Ενωση-Ομηρος 66-71 (61-61 καν.διάρκεια)
Δεκάλεπτα: 14-10, 17-19, 11-11, 19-21, 05-10
Ενωση (Μπουμπούλης) Μοσχουρης 6(2), Φωτεινός 6, Μπλέτσος 4, Ζυγλάκης 10, Μέρμυγκας 8(2), Καγιάς 3, Γκλαβάς 4, Γεωργιαδης, Κωσταντικάκος 1, Κοντομισόπουλος 2 ,Βέρδης 4, Καλιμάνας 18(1),
Ομηρος(Μπόλιας) Μοσχούρης 8, Ζυγούρας 10(1), Τσιριγώτης 11(3), Σιμιτσάκης, Κανελλόπουλος, Φεγκουδάκης 17(3), Χατζηλάμπρου Μαρ., Χατζηλάμπρου Εμμ 10(1), Ανδρεάδης 2, Τζαμουτζαντώνης, Χαμέτης 5, Αποστολίδης 8(1)"