Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΟΜΗΡΟΣ 2-0

Σε ένα αγώνα που θα πρέπει να αφήσουμε πίσω όσο το δυνατό πιο γρήγορα και να κοιτάξουμε μπροστά χάσαμε με 2-0  από ένα σαφώς ανώτερο αντίπαλο. Σε γενικές γραμμές και παρά την ήττα  η νεανική ομάδα μας άφησε καλές εντυπώσεις σήμερα ειδικά στο δεύτερο μισό του αγώνα. Ο Ποσειδώνας είχε την καθολική υπεροχή ειδικά στο πρώτο ημίχρονο , είχε 2 δοκάρια σε κεφαλιές από κοντά μετά από εκτέλεση ισάριθμων κόρνερ. Το 1-0 ήρθε στο τελευταίο δευτερόλεπτο των καθηστερήσεων του Α΄ημιχρόνου, ενώ το 2-0 έγινε σε φάση διαρκείας με τακουνάκι  από πολύ κοντά στις αρχές του Β΄ημιχρόνου.