Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΙΑΡΟ ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ/ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ 3-4

Σε έναν αγώνα με αντίξοες καιρικές συνθήκες νικητές εκτός από τους συντελεστές του αγώνα ήταν και οι γονείς των παιδιών. Κάτω από θυελλώδη βοριά και πολύ κρύο τα παιδιά έδωσαν τον καλλίτερό τους εαυτό και  μας αποζημίωσαν με αγώνα ντέρμπυ και πολλά γκολ.
Το 1-0 έγινε στα πρώτα λεπτά του αγώνα από τον Κοκολάκη, οι αντίπαλοι αντέδρασαν στο β΄ημίχρονο όπου με την βοήθεια και του ανέμου πέτυχαν 4 γκολ σε 25 λεπτά. Η ομάδα μας στη συνέχεια πήρε την πρωτοβουλία, έβγαλε πάθος , κίνηση και πέτυχε άλλα δυο γκολ με Ισμαλάι και Κοκολάκη. Με την ήττα αυτή παραμείναμε στην 7η θέση της κατάταξης αλλά  εξανεμίσαμε  κάθε ελπίδα για τετράδα, παρά τους 2 αγώνες που απομένουν.