Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 2010

ΔΟΚΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΜΠΟΧΩΡΑ

Την ευκαιρία για έλεγχο προόδου και εξαγωγή χρήσιμων συμπερασμάτων είχαν χθες οι ομάδες του Ομήρου και του ΒΑΟΛ αλλά και το διαιτητικό τρίο που διεύθυνε την αναμέτρηση του επίσημου φιλικού. Ο Όμηρος μετά την άνετη και εντυπωσιακή νίκη επί του δευτεραθλητή ΦΟΒ μέτρησε τις δυνάμεις του απέναντι στον πρωταθλητή ΒΑΟΛ έστω και σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα. Η ομάδα των Λειβαδίων αν και δεν έχει ξεκινήσει ακόμα τις επίσημες υποχρεώσεις της, μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με πολλή πίεση στην περιφέρεια και ταχύτητα στην επίθεση ξέφυγε από νωρίς στην πρώτη περίοδο 09-18. Στη συνέχεια οι παίκτες του Αργύρη Στακιά αφυπνίστηκαν και απέβαλαν την αρχική νευρικότητα με αποτέλεσμα να βελτιωθούν σε άμυνα και επίθεση και να ισορροπήσουν το παιχνίδι. Η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου 21-39 ενώ στην τρίτη περίοδο ήρθε η ανάκαμψη με τη διαφορά να πέφτει τους 5 (44-49). Ο ΒΑΟΛ στο τέλος της τρίτης περιόδου πάτησε ξανά γκάζι και με την ολοκλήρωση των 30 λεπτών το σκορ ήταν 45-56. Η τελευταία περίοδος έδωσε την ευκαιία σους 2 προπονητές για πειραματισμούς και το ματς κύλησε ήσυχα μέχρι την τελική κόρνα της γραμματείας 51-68.Και τα 2 σωματεία πάντως ευχαριστούν τόσο τους διαιτητές όσο και τα κορίτσια της Γραμματείας για τη βοήθειά τους.
(ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΟΝΤΤΙΛΗΣ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ,ΑΓΓΕΛΟΣ ΛΟΙΖΟΣ)