Ο ΟΜΗΡΟΣ μέσα στην ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑ ήρθε ισόπαλος με την ΕΛΑΤΑ 0-0
Η ΜΙΚΡΑ πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην ΚΑΛΑΜΩΤΗ της γηπεδούχους ομάδας
Ο ΠΥΡΓΟΣ κερδίσε δύσκολα τον ΛΕΩΝ στο ΦΑΦΑΛΕΙΟ με γκολ του ΒΟΛΑΚΗ Θ.1-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β΄ΤΟΠΙΚΟ:
ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ - ΕΝΩΣΗ
3-4
Επική ανατροπή και νίκη για την Ένωση Λαγκάδας - Συκιάδας μέσα στις Οινούσσες επί του τοπικού Πανοινούσσιου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με δυο γρήγορα γκολ του Ρέππα. Ο επί δυο συναπτά έτη πρώτος σκόρερ της κατηγορίας, Νίκος Καλογεράκης, μείωσε σε 2-1 και αμέσως μετά, με τη συμπλήρωση 25 λεπτών στον αγώνα, ο Ρέππας ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ κάνοντας το 3-1. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η Ένωση ξαναμπήκε στο ματς με κεφαλιά - δυναμίτη του Χρ. Φίκαρη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αντώνη Μπαλακίτση κυριάρχησαν ολοκληρωτικά ισοφαρίζοντας στο 60' σε 3-3 πάλι με τον Καλογεράκη. Ο Πανοινούσσιος από αυτό το σημείο και μετά έδειχνε να "μένει" από δυνάμεις και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν αυτό λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90 λεπτών μετά από κούρσα του κορυφαίου του αγώνα, Νίκου Κυδώνη από δεξιά και πλασέ του νεαρού Δημήτρη Σιδερίδη σε κενή εστία.
ΔΟΞΑ-ΛΑΙΛΑΠΑΣ 1-1
ΦΑΡΚΑΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1-0
ΚΛΑΣΣΙΚΟ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ 2-3 διαβαστε περισσοτερα