Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

ΟΜΗΡΟΣ ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣ- ΠΥΡΓΟΣ ΠΥΡΓΙΟΥ 1-1

Σε έναν γρήγορο και δυνατό αγώνα με λίγες καλές φάσεις μπροστά στις  δύο εστίες το 1-1 φαντάζει δίκαιο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο στις  φάσεις, υπεροχή όμως στα σημεία για τον φιλοξενούμενο. Στο δεύτερο ημίχρονο  η ομάδα μας είχε την υπεροχή την κατοχή και τις περισσότερες φάσεις. Ευκαιρίες δεν μπορούμε να πούμε ότι χάθηκαν εάν εξαιρέσουμε ένα μακρινό σουτ από τους φιλοξενούμενους που απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο Λογοθέτης στο 75΄. Οι παίκτες του ΟΜΗΡΟΥ παραπονέθηκαν στον διαιτητή  για την ευκολία που έπαιρναν τις κάρτες στην αρχή του αγώνα και για την μη τιμωρία με κάρτα( θα ήταν η δεύτερη) επιθετικού των φιλοξενουμένων όταν εμφανώς απώθησε βίαια, επικίνδυνα  και αναίτια αμυντικό σε τελείωμα  φάσης στο 85΄.
Στο 73' αποχώρησε με σοβαρό διάστρεμμα ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.
Επ΄ευκαιρία  η ομάδα του ΟΜΗΡΟΥ του εύχεται περαστικά.
Τα γκολ: Στο 15΄ ο Κούτικας με δυνατή καρφωτή κεφαλιά το 1-0 σε κόρνερ του Μπογιατζή.
               Στο 30΄ μετά από συνδυασμό των φιλοξενουμένων και αδράνεια της άμυνάς μας το 1-1.
ΟΜΗΡΟΣ
Λογοθέτης, Κοκοκύρης, Κώστογλου( 59΄Θωμαϊδης), Χαλκιάς, Κούτικας, Αγορής, Καϊτης( 87΄ Παλάσκας), Χαλίλι ( 80΄Μασλαρινός), Πελαντής, Μπογιατζής( 85΄Κοκολάκης), Κοκκώδης.  Στην 18άδα ακόμα οι:  Ανδριώτης,Πίττικας.Δηλωμένος στην 11άδα ο Κυδωνάκης που αποχώρησε τραυματίας στην προθέρμανση.
Η ισοπαλία αυτή μας βρίσκει με 13 βαθμούς να μοιραζίμαστε την  6η θέση μαζί με Ποσειδώνα και Ατρόμητο.
Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 9/12 με τον Ποσειδώνα στο Φαφαλιείο.