Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ14 : ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ2 - ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ/ΑΤΛΑΣ 2-1

Στην 3η αγωνιστική της Κ-14 η ομάδα μας  με αντίπαλο την δεύτερη ομάδα του Πανιωνίου παίζοντας ίσως το καλλίτερό της παιχνίδι δεν μπόρεσε να κερδίσει αν και στάθηκε καλλίτερα στο γήπεδο , εδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρόλο που τα παιδιά μας βρέθηκαν πίσω στο σκορ  2-0  μετά από 2 άτυχες στιγμές  κατάφεραν μόνο να μειώσουν σε 2-1.(Σκορ ημιχρόνου)

Τα παιδιά έκαναν υπερπροσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαν τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο σχεδόν σε όλο το ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν σε αρκετές ευκαιρίες να βρουν το γκολ και έτσι η ομάδα του Πανιωνίου κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς και την νίκη.

Το μοναδικό μας γκολ το πέτυχε ο Ρέππας με πέναλντι που κέρδισε ο Αθανασιάδης.

Ευκαιρίες είχαμε επίσεις με τον Αθανασιάδη με τον Ρέππα με το Μειωτέρη και με τον Τσολάκη.