Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ16 ΗΡΑΚΛΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - ΚΟΦΙΝΑΣ/ ΚΛΑΣΙΚΟ

Με το δεξί ξεκίνησαν και οι έφηβοί μας ( Κ16 κοινή ομάδα με ΗΡΑΚΛΗ Θυμιανών). Χθές στο  Φαφαλίειο στον Βροντάδο νίκησαν με 2-0 την αντίστοιχη μάδα του ΚΟΦΙΝΑ/ ΚΛΑΣΙΚΟΥ για το πρωτάθλημα Κάτω των 16 του νησιού μας. Φωτο Κ.Ζώης

Πως είδαν τον αγώνα με το μάτι του ΗΡΑΚΛΗ

''Για την 1η αγωνιστική της Κ-16 η κοινή ομάδα του ΗΡΑΚΛΉΣ/ΌΜΗΡΟΣ πραγματοποίησε την πρώτη της νίκη εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Κόφινα/Κλασσικό με σκορ 0-2 .
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με πολλές φάσεις και στις δύο εστίες .
Καλύτερος ο Ηρακλής στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκε 0-1 με γκολ πέναλντι του Βαβυλουσακη (που κέρδισε και ο ίδιος μετα από ατομική προσπάθεια)
Στην επανάληψη η ομάδα του Κόφινα προσπάθησε για την ισοφάριση ανέβασε τις γραμμές της,αλλά έπεσε πάνω σε μια πολύ καλή στημένη άμυνα .
Σε δύο περιπτώσεις θα μπορούσε βέβαια να το έχει πετύχει.
Σε μια από τις πολλές και επικίνδυνες όμως αντεπιθέσεις της ομάδας μας καταφέραμε να κάνουμε το 0-2 με γκολ του Κωσταρή μετά από σέντρα πάσα του Βαβυλουσακη.
Ευκαιρίες είχαμε ακόμα με Βαβυλουσακη ,Αργυρόπουλο, Σιγούνη Γ , Κωσταρή
Πολύ καλή η παρουσία και των αλλαγών που έγιναν και βοήθησαν στην διατήρηση της νίκης .
Η σύνθεση της ομάδας μας.
Ηρακλής/Όμηρος (Σίμος/Μοντιάδης)
Μισαηλίδης Μιχ, Τρύφωνας Λευτ, Γιωργίτσης Μ, Κατσανικος Νικ, Μαμαλής Παντ, Δαφντης Αλεξ, Τομαζος Γιάν,Σεζάϊ Χιλ, Βαβυλουσάκης Γ, Χούτα Χ, Σιγούνης Γιωρ
Ως αλλαγές έπαιξαν οι :
Κοντός Ν , Σιγούνης Ταξ, Κερίμης Θ, Κωσταρής Μαρ, Παπαγιαννάκης Νικ, Αργυρόπουλος Παναγ,
Την αποστολή συμπλήρωσαν οι:
Τσακός Κ, Λώς Αλ, Μπουμπουλης Παντ.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την νίκη και σε αυτά που έπαιξαν και σε αυτά που δεν έπαιξαν ακόμα και σε αυτά που ήταν και εκτός αποστολής
Την νίκη πάντα την κάνουμε όλοι μαζί και ευκαιρίες θα έχουμε και όλοι σε επόμενα παιχνίδια
Επόμενος αγώνας με την ομάδα του Βαρβασι/ Πανιώνιος την Τετάρτη 7/12/20202 στην Καλλιμασιά στις 15:15''