Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

ΜΠΑΣΚΕΤ Α΄Χίου ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 76-51

Σήμερα το απόγευμα στα Καμπόχωρα, αφού καταφέραμε να ξεπεράσουμε τον κακό μας εαυτό του πρώτου δεκαλέπτου, άνετα όπως δείχνει και το σκορ η ομάδα μας πήρε το "ντέρμπυ"  της αγωνιστικής νικώντας για άλλη  μια φορά τον ΦΟΒ με 25 πόντους.
Πως είδε τον αγώνα το: "sportschios.gr"

"Την 12η του νίκη σε 13 αγώνες πέτυχε σήμερα ο Όμηρος αφού επικράτησε του ΦΟΒ στα Καμπόχωρα με 76-51 για την 13η αγωνιστική της Α” Ανδρών. Έτσι οι Καλλιμασιώτες που ισοβαθμούν στην κορυφή με τον ΒΑΟΛ, θα πάνε στα playoff με 2-0 στις νίκες επί του ΦΟΒ.
Στο ματς οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι με τον ΦΟΒ να κλείνει το δεκάλεπτο μπροστά με 19-22. Στη συνέχεια ο Όμηρος μπήκε πιο δυνατά και έφτασε σε διψήφια διαφορά λίγο πριν το ημίχρονο, με τον ΦΟΒ όμως να μειώνει και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με -3 (36-33). Στην επανάληψη οι παίκτες του Μπόλια μπήκαν εντυπωσιακά και έχτισαν μια διαφορά ασφαλείας για να φτάσουν τελικά άνετα στη νίκη με +25 πόντου
ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 76-51
Διαιτητές: Λουκαράκης-Αλεβίζος
Δεκάλεπτα : 19-22, 17-11, 30-13, 10-05
ΟΜΗΡΟΣ( Μπολιας): Κοκκοτας, Μοσχουρης 3(1), Δοντας, Λεγατος 20(3), Φεγκουδακης 2, Κουιμτζης 11, Μακρίδης 6, Βερδης, Τσουρης 9, Χαμετης, Στακιας 6, Φουντουλακος 19(6)
ΦΟΒ(Αμεντας): Κιρκινεζης, Μιμιδης, Εσκιδης, Γραικός 2, Κωσταλος 8, Αγγελίδης 10(1), Ψιακης 11(3), Κωστάκης 2,Τροβας 14(4), Ζουμης, Φαφαλιος 4"